Tradiční značka Holden míří do propadliště dějin. Australský politik ji chce koupit za dolar

  • Senátor James McGrath obvinil General Motors ze zneužití celosvětové koronavirové pandemie ve svůj prospěch

  • Vedení koncernu označilo tato nařčení za nepodložená a zjevně mylná

  • Holden v Austrálii momentálně provozuje 203 prodejen, které se uzavřou ke konci roku

Qeenslandský sentáor James McGrath se ostře pustil do vedení společnosti General Motors a její generální ředitelky Mary Barraové. Důvodem je již dříve oznámený konec tradiční automobilové značky Holden.

McGrath si rozhodně nebral servítky, společnost General Motors přirovnal ke zloději. Obviňuje ji z toho, že využívá současné pandemie ve svůj prospěch a záměrně otálí s finančním vypořádáním, které GM slíbilo 185 australským dealerům.

McGrath v parlamentu rovněž vyslovil názor, že pokud nemá historie Holdenu pro GM žádnou cenu, mělo by značku vrátit Australanům, jmenovitě prodejcům, kteří jí na tamním trhu léta zastupovali. Současně Američanům nabídl, že je ochoten „bezcennou“ značku dokonce odkoupit, a to za jeden dolar, který byl poslal přímo Mary Barraové.

Reakce GM přišla záhy. Vedení General Motors oficiálně označilo senátorova obvinění za zjevně mylná a nepodložená jak fakty, tak literou zákona. Vedení se rovněž vyjádřilo k dřívějším nařčením prodejců o plánovaném uzavření společnosti. Ti tvrdí, že navzdory různým investicím a strategiím na podporu prodejů bylo o osudu značky rozhodnuto již dávno dopředu, údajně někdy v roce 2015.

Vozy Holden jsou v Austrálii mimořádně hojně zastoupené. Mateřská společnost GM proto již dříve slíbila, že po dobu deseti let bude v zemi působit na 200 zaměstnanců, kteří se budou starat o servis, záruky a svolávací akce.

Značka Holden byla založena v roce 1856 a automobily vyráběla od roku 1908 do roku 2017. Součástí General Motors je od roku 1931. Přibližně ve stejné době jako Holden ukončil výrobu aut v Austrálii rovněž Ford.

Tradiční značka Holden míří do propadliště dějin. Australský politik ji chce koupit za dolar
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: