Toyota vydražila první sériovou Supru nové generace. Stála téměř padesát milionů

  • Toyota vydražila první sériově vyrobenou Supru nové generace 

  • Vůz se prodal v přepočtu téměř za 50 milionů 

  • Peníze Toyota věnuje na dobročinné účely

Toyota GR Supra byla představena přesně před týdnem. Automobilka hned v rámci premiéry prozradila, že první zákaznická auta budou dodána až v létě. Pokud jste ale na novou Supru čekat nechtěli, byla zde jistá alternativa. První sériově vyrobený exemplář šel do dražby těsně po premiéře. Potíž samozřejmě byla v tom, že podle očekávání neměl být tento unikát vůbec levný. A také nebyl.

Japonská automobilka nakonec první vyrobenou Supru vydražila za 2,1 milionu dolarů, což je v přepočtu přibližně 47 milionů korun. Majitel tohoto exempláře se může těšit z přítomnosti VIN kódu 20201, matně šedé karoserie, matných černých kol, červených zrcátek a červeného interiéru kombinovaného s karbonovými dekory. Výtěžek z dražby Toyota daruje organizaci American Heart Association, která se zabývá bojem proti srdečním onemocněním. Část půjde rovněž na podporu válečných veteránů.

Toyota GR Supra nabízí šestiválec, čtyřválec, skvělé jízdní vlastnosti a jednu zvláštnost

Suma 47 milionů za novou Supru je v kontextu jiných aukcí poměrně vysoká. Třeba v rámci aukce uspořádané k oslavě 70. výročí značky Porsche se prodalo prakticky nové Porsche 918 Spyder z roku 2015 „jen“ za 32 milionů. Porsche 959 z roku 1985 našlo nového majitele za 22,6 mil. Kč.

Připomeňme, že nová Toyota GR Supra sdílí technický základ s BMW Z4 nové generace. Do Evropy se bude dovážet pouze šestiválcová verze disponující výkonem 250 kW (340 k), automatickou převodovkou a elektronicky řízeným zadním diferenciálem.

Toyota vydražila první sériovou Supru nové generace. Stála téměř padesát milionů
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.67%) 3 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: