Toyota veze do Ženevy ostrý Yaris s výkonem přes 210 koní. Oslaví tak návrat do WRC

  • Toyota ukáže na autosalonu v Ženevě facelift modelu Yaris 

  • Hlavní novinkou bude sportovní verze s výkonem přes 210 koní 

  • Yaris dostane také upravený design 

  • V rámci faceliftu posílí i hybridní provedení 

Toyota se vrací do seriálu WRC, což je moment, který si žádá něco speciálního. Začátkem března proto Toyota ukáže v Ženevě facelift modelu Yaris. Jeho největší novinkou bude příchod sportovní verze, která bude odkazovat právě na soutěžní speciály.

Doporučujeme: Video — Toyota Yaris WRC ukazuje, že nové speciály budou hodně rychlé

Do ženevského autosalonu zbývají ještě necelé dva měsíce, takže Toyota prozatím kromě dvou fotek mnoho technických detailů nezveřejnila. Pouze uvedla, že výkon blíže nespecifikovaného motoru bude „vyšší než 210 koní“.

Paradoxně se tak druhý nejmenší model v evropské nabídce značky stane zároveň jedním z nejvýkonnějších. Takto silnou pohonnou jednotku totiž nenajdete ani u GT86, ani u Toyoty Hilux nebo Avensis. Více nabídne pouze osmiválcový Land Cruiser. Nejsilnější motor v aktuální verzi modelu Yaris disponuje výkonem 74 kW (100 k). Jde o hybridní provedení.

Doporučujeme: Toyota chce prodávat své hybridní pohony konkurenci. Pomůže to zlevnit hybridy

Modernizace Toyoty Yaris změní vzhled automobilu, který si můžeme prohlédnout na prvních fotkách. Technici se ale zaměřili také na jízdní vlastnosti a komfort. V rámci faceliftu posílí i zmíněný Yaris Hybrid. Na další podrobnosti si musíme ještě počkat.

Otevřít tiskovou zprávu

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: