Toyota spustila výrobu Yarisu ve Francii. Továrna v Kolíně na něj čeká

  • Ve francouzské továrně Toyoty (TMMF) se spustila výroba nejprodávanějšího evropského modelu japonské automobilky

  • Toyota Yaris ve své čtvrté generaci se představila už loni, stojí na platformě TNGA

  • Auto by se mělo vyrábět také v Kolíně, přesné datum spuštění výroby ale známé není

Čtvrtá generace Toyoty Yaris je ve výrobě. Japonská automobilka spustila její produkci ve své francouzské továrně TMMF. Jde o nejdůležitější model Toyoty v Evropě, protože je nejprodávanější. Loni prodala skoro čtvrt milionu kusů, což znamenalo pětinu z celkového objemu.

Toyota do výrobní linky ve francouzské továrně investovala na 300 milionů eur, tedy přes osm miliard korun. Dalších 100 milionů eur (2,7 miliardy) chystá pro linku malého SUV na stejné platformě. Půjde o model Yaris Cross. V plánu je i zvýšení počtu zaměstnanců až na 4800.

Auto za 225 tisíc? Mitsubishi má teď jeden z nejlevnějších vozů v Česku

Výroba nové Toyoty Yaris by se ale měla později dostat do české fabriky. Automobilka totiž přebere továrnu TPCA v Kolíně pod svou kontrolu. Pak do ní nalije zhruba 4,5 miliardy korun. Díky tomu přistaví tři nové haly s linkou pro Yaris. Výroba by se měla spustit příští rok, přesné datum ale zatím firma neohlásila.

Novou Toyotu Yaris je možné už objednávat. Na českém trhu začíná s benzinovým atmosférickým tříválcem 1.0 VVT-i na ceně 335 tisíc korun. Nová jednotka 1.5 Dynamic Force, která se vyrábí v továrně Toyoty v Polsku, vyjde nejméně na 400 tisíc korun. Auto s jeho nejbližšími konkurenty jsme před časem porovnávali.

Toyota spustila výrobu Yarisu ve Francii. Továrna v Kolíně na něj čeká
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: