Tomuto Jaguaru E-Type se přezdívalo Zabíják Ferrari. Vydraží se za 200 milionů?

  • Další Jaguar E-Type Lightweight míří do aukce

  • V lednu se jeden prodal téměř za 175 milionů korun

  • Celkem vzniklo jen 12 exemplářů (plán byl postavit 18 aut)

  • Jaguar nyní ručně vyrábí zbývajících šest kusů

V srpnu bude aukční dům Bonhams dražit velmi speciální Jaguar E-Type Lightweight z roku 1963. Vyrobilo se jich jen 12 (původní plán počítal s 18 kusy). Tento konkrétní sloužil například v týmu Cunningham v závodech na 24 h Le Mans, při pětistovce Bridgehampton a při stejně dlouhém závodě na trati Road America. Startovní číslo 14 se stalo legendou.

Doporučujeme: Zrenovovaný Jaguar E-Type z oficiálního programu Reborn vypadá moc pěkně

Speciální, pro závody připravený Jaguar E-Type Lightweight má číslo podvozku S850664. Přezdívalo se mu „Zabiják Ferrari 250 GTO“. Pod kapotou má řadový šestiválec 3,8 l s karburátory Weber 45DCO3 o celkovém výkonu zhruba 300 koní. Podle potřeb měl polozávodní E-Type čtyřstupňovou nebo pětistupňovou převodovku.

Aukční dům Bonhams vydražil podobný E-Type na začátku tohoto roku za astronomických 175 milionů korun, takže je důvod předpokládat, že se cena tohoto exempláře s velmi bohatou historií vyšplhá k podobným hodnotám. Jaguar měl v plánu vyrobit 18 kusů, ale nakonec jich vzniklo jen 12. Zbylých šest nyní Jaguar montuje ručně v rámci svého exkluzivního servisního programu, který se stará právě o legendární auta.

Tomuto Jaguaru E-Type se přezdívalo Zabíják Ferrari. Vydraží se za 200 milionů?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: