Tokio 2017: Mazda ukázala budoucí generaci řady 3 a velké čtyřdveřové kupé

  • Mazda přivezla do Tokia dva nové koncepty 

  • Studie Kai naznačuje podobu budoucí generace Mazdy3

  • Druhým konceptem je Vision Coupe 

Mazda představila své dvě hlavní novinky tokijského autosalonu. V obou případech to jsou koncepty, přičemž ani o jednom automobilka žádné technické podrobnosti nezveřejnila. Jde spíše jen o ukázku toho, kam se v budoucnu posune designový styl Kodo.

Tím zajímavějším je menší koncept nazvaný Kai. Jedná se totiž o předobraz chystané nové generace Mazdy3. Vůz dostal obrovskou masku, miniaturní světlomety a zajímavě tvarovanou záď, dá se ale předpokládat, že ve výsledku sériová varianta takto agresivní nebude. Důkazem budiž například porovnání první a druhé generace modelu CX-5, kdy lze generační obměnu bez problémů zaměnit za facelift.

Doporučujeme: Mazda Skyactiv-X je téměř „diesel na benzin“. Vyzkoušeli jsme, jak jezdí v praxi

Jak už víme z nedávné minulosti, Mazda3 nové generace bude prvním modelem, který dostane novou platformu a hlavně revoluční motor Skyactiv-X (pokud automobilka jeho vývoj opravdu dotáhne do sériové výroby). Pro připomenutí dodejme, že pod pojmem Skyactiv-X se ukrývá zážehový čtyřválec spalující benzin způsobem velmi podobným dieselům.

Druhou novinkou značky Mazda na tokijském autosalonu je zajímavě vypadající velké kupé, které je ale jen ryzí designovou studií.

Oběma konceptům je společná nová evoluce stylu Kodo, která je méně zdobná než dosud a více pracuje s hladkými oblými plochami. Dobře je to vidět nahoře na titulním obrázku.

Kromě nových konceptů si mohou návštěvníci prohlédnout také Mazdu CX-8 a speciální edici MX-5 pojmenovanou jako Red Top s červenou střechou a s čalouněním interiéru kůží nappa v kaštanovém odstínu.

Tokio 2017: Mazda ukázala budoucí generaci řady 3 a velké čtyřdveřové kupé
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 9 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: