Tohle SUV jako tank nejen vypadá. Odolá i ručním granátům

  • Pancéřovaný Navigator je postaven na základech prodloužené verze

  • Vydrží výbuch až dvou ručních granátů současně

  • Pohon obstarává 3,5litrový V6 EcoBoost v továrním nastavení

Kanadská společnost Inkas, která se specializuje na zakázkovou výrobu pancéřových osobních vozidel, představuje žhavou novinku v podobě vlajkové lodi automobilky Lincoln – modelu Navigator v prodloužené verzi „L“.

Inkas v minulosti už několik podobně koncipovaných SUV postavil, například Cadillac Escalade ESV nebo Mercedes-AMG G 63, postavil. Oproti dříve uvedeným modelům je ale prodloužený Navigator schopen odolat 30mm dělostřelecké munici či dvěma současně odpáleným ručním granátům. Inkas Lincoln Navigator L je kromě pancéřovaných panelů karoserie a několikavrstvých balistických skel vybaven také pancéřovanou střechou i podlahou.

Prodloužený Lincoln Navigator měří na délku 5,64 m. Je tedy ještě o půl metru delší než třeba BMW X7
Za pátými dveřmi pancéřovaného vozu se skrývá ještě bezpečnostní příčka s dalšími dveřmi

Zesílením prošly veškeré komponenty zavěšení a kola jsou obuta do speciálních vysoce odolných dojezdových pneumatik. Kromě toho se pod maskou chladiče nacházejí výstražná světla a také „houkačka“.

V Přelouči postavili pancéřovaný Superb. Odolá i výbušninám

Inkas v technické specifikaci neuvádí hmotnost, ovšem ochranné prvky navýší pohotovostní hmotnost 2656 kg o stovky dalších kilogramů. Vzhledem k tomu, že dvakrát přeplňovaný motor V6 3,5 l EcoBoost disponuje základním továrním výkonem 330 kW (450 koní) a točivým momentem 691 Nm, nebude dynamika nijak oslnivá. To je ale u pancéřovaných automobilů poměrně běžné. Hnací sílu pak na všechna čtyři kola přenáší 10stupňová samočinná převodovka.

Společnost Inkas cenu úpravy nezveřejnila, je na vyžádaní. Základní provedení prodlouženého Lincolnu Navigator vychází v přepočtu na 2,1 milionu korun, v Evropě se tato luxusní značka ze skupiny Ford vůbec neprodává.

Tohle SUV jako tank nejen vypadá. Odolá i ručním granátům
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: