Tenhle speciál stavělo Ferrari dva roky. Jeho cenu vám neprozradí

  • Automobilka Ferrari představila veřejnosti zakázkový unikát nazvaný Omologata

  • Supersport vychází z modelu Ferrari 812 Superfast, pohání ho dvanáctiválec

  • Vůz si objednal nespecifikovaný evropský zákazník, kolik za něj zaplatil se neví

Pokud máte dostatečně naditou peněženku, postaví vám automobilka Ferrari unikátní model na zakázku přesně podle vašich představ. To se ví už dlouho, ostatně aktuální novinka je už desátým takovým modelem s dvanáctiválcem pod přední kapotou. Tentokrát si ji objednal blíže nespecifikovaný evropský klient a zaplatil za ni neznámou sumu.

Že to ale rozhodně nebude málo dokládá i doba vývoje tohoto zakázkového kusu. Od chvíle, kdy tovární designér zákazníkovi ukázal první kresby, uplynuly už dva roky. Po zbytek doby se ladily detaily nejen vzhledu, ale i jízdních vlastností. Ferrari upozorňuje, že jeho nový speciál nazvaný Omologata není jen na výstavu. Je to čistá okruhová stíhačka!

Ferrari ukázalo Portofino M. Na 200 km/h zrychlí pod 10 sekund

Z hlediska vizuálního sdílí jen čelní sklo a světlomety s Ferrari 812 Superfast, na jehož základně vznikla. Příď s nápadnými otvory má evokovat klasické závodní Ferrari 250 GTO. Podle automobilky se vzhled vozu ale inspiroval i prvky sci-fi a moderní architekturou. Proč je auto označeno právě číslem 7 na karoserii není jasné.

Zajímavé jsou kovové detaily v kabině
I záď odkazuje na dobové závodní stroje

Uvnitř najdete sedadla vyvedená v modrém potahu. Barvu přidávají i čtyřbodové pásy, zbytek kabiny je poměrně tmavý. Kovové detaily na volantu, středové konzole nebo dveřích odkazují také na klasické závodní stroje.

Firma neodhalila ani přesné technické údaje, vůz ale pohání V12 s objemem 6,5 litru, který v sériovém provedení 812 Superfast vyrábí 588 kW (800 k) a 718 Nm. Něco nám říká, že tady to bude víc a tak třeba i stovka padne rychleji než za 2,9 sekundy.

Tenhle speciál stavělo Ferrari dva roky. Jeho cenu vám neprozradí
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: