Technické údaje Toyoty Supra prozrazeny. Bude mít čtyřválec i šestiválec od BMW

  • Toyota Supra a BMW Z5 se představí už letos

  • Oba modely sdílejí platformu a zřejmě i motory

  • Vrcholné provedení Supry bude mít šestiválec BMW

Možná se k vám už dostalo, že Toyota a BMW společně vyvíjejí novou generaci sportovních vozů. BMW připravuje nástupce roadsteru Z4, který se bude pravděpodobně jmenovat Z5. Na stejné platformě s podobnou technikou pak Toyota pracuje na znovuzrození legendárního jména Supra. Zatímco BMW bude roadster s látkovou střechou, Toyota se představí jako uzavřené kupé.

Nyní unikla na internet brožura, která má údajně prozrazovat technické specifikace chystané Toyoty. Web auto.blog.rs japonskou brožuru rozklíčoval a píše, že Supra dostane tři motorizace, respektive dvě verze dvoulitrového čtyřválce a jeden řadový šestiválec. Všechny motory zřejmě pocházejí od BMW.

Doporučujeme: Galerie 16 aut s pohonem zadních kol, která stojí méně než milion

Základní provedení má mít výkon 141 kW (192 k) a točivý moment 320 Nm. Silnější verze přeplňovaného dvoulitru pak pošle na zadní kola výkon 185 kW (252 k) a točivý moment 400 Nm. Vrcholná Supra s přeplňovaným řadovým šestiválcem pak nabídne řidiči 250 kW (340 k) a 450 Nm.

Toyota má být také podle uniklé brožury 4380 mm dlouhá, 1830 mm široká, 1280 mm vysoká a má mít 2470 mm dlouhý rozvor. Hmotnost se bude v závislosti na motorizaci pohybovat mezi 1350 a 1430 kg a Supra bude jezdit na 18″ nebo 19″ kolech.

Teď jen zbývá počkat na oficiální představení, které by se v případě Toyoty mělo odehrát na podzim na autosalonu v Tokiu. Design bude vycházet z konceptu FT-1 (na titulním snímku). BMW Z5 i Toyota Supra se mají vyrábět na společné montážní lince v závodě Magny Steyr v Rakousku u Štýrského Hradce.

Technické údaje Toyoty Supra prozrazeny. Bude mít čtyřválec i šestiválec od BMW
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů