Také terénní pick-up může být sportovní. Toyota představuje Hilux ve verzi GR Sport

  • Sportovní divize automobilky Toyota se postarala o další zajímavý stroj 

  • Tentokrát přišla řada na terénní pick-up Hilux 

  • Vůz dostal kromě úprav vzhledu také přepracovaný podvozek 

  • Vznikne pouze 420 exemplářů určených výhradně pro jihoamerický trh

Sportovní divize Gazoo Racing automobilky Toyota se důrazně přihlásila o slovo, když připravila limitovaný Yaris GRMN. Malý ostrý hatchback odkazoval na speciály ze seriálu WRC a nutno podotknout, že jeho řízení byl opravdu zajímavý zážitek. Nedávno bylo představeno méně ostré provedení Yaris GR Sport bohužel založené na hybridní variantě tohoto modelu a teď přichází do rodiny upravených Toyota další novinka. Tentokrát ale nemíří na silnice, nýbrž do terénu.

Toyota představila na autosalonu v Sao Paulu model Hilux ve verzi GR Sport. Jestli se teď divíte tomu, jak může Gazoo Racing dělat sportovní terénní pick-up, pak váš údiv není na místě. Gazoo Racing upravuje v podstatě všechno a to včetně Priusu. Navíc sportovně střižený pick-up pro určitou skupinu zákazníků smysl má. Proto také vznikl třeba Ford Ranger Raptor.

Test Toyota Yaris GRMN: Malá velká radost

Verzi GR Sport bezpečně poznáte na první pohled podle barevných polepů, Hilux dostal také černý rám na korbu, sedmnáctipalcová litá kola s terénními pneumatikami o rozměru 265/65, výrazný nápis Toyota na masku a matné černé plasty na blatníky. V interiéru se objevují loga GR, jinak jde především o bohatou výbavu zahrnující třeba kožené čalounění.

Lidé od Gazoo Racing se ale zaměřili také na techniku. Konkrétně na podvozek, kdy vůz dostal na přední nápravu tužší pružiny a jiné tlumiče. Pod kapotou je vznětový čtyřválec o objemu 2,8 litru naladěný na 130 kW (177 k) a 450 Nm. Motor spolupracuje se šestistupňovým automatem a pohonem všech kol. Jinak řečeno, pohonná jednotka se v rámci ladění od GR nijak nezměnila.

Jestli se vám sportovní Hilux líbí, máme dvě špatné zprávy. Asi už jste pochopili, že tahle verze do Evropy nemíří, prodávat se bude na jihoamerickém trhu. Navíc automobilka hodlá vyrobit pouze 420 exemplářů. Případní čeští zájemci o podobný stroj ale mohou sáhnout po naftovém Fordu Ranger Raptor. 

Také terénní pick-up může být sportovní. Toyota představuje Hilux ve verzi GR Sport
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: