Také Škoda Kodiaq RS bude pomáhat a chránit. Zatím ale ne na českých silnicích

  • Škoda Kodiaq RS se představila jako policejní speciál 

  • Tahle konkrétní novinka na české silnice namířeno nemá, jde o vůz určený britským policistům 

  • Navíc jsou zde obvyklé věci typu modrých výstražných světel. Ta by měla být ovládána přímo přes dotykový displej automobilu 

Automobily Škoda se v minulosti často objevovaly v různých úpravách pro záchranáře, policii nebo hasiče. A to nejen v České republice, ale také například ve Spojeném království. V této souvislosti se vám možná vybaví třeba policejní Karoq určený právě britským policistům, Superb Combi uzpůsobený pro převoz policejních psů nebo neoznačený Superb. Teď britské zastoupení Škody představuje další podobnou novinku, a sice policejní Škodu Kodiaq RS.

Bohužel tisková zpráva mnoho podrobností nezmiňuje, respektive pouze připomíná fakta týkající se civilního provedení. Jako například to, že i policejní Kodiaq RS vypadá dobře, neboť stojí na dvacetipalcových kolech a má leskle černé detaily, případně že se policistům bude uvnitř dobře sedět, protože zde jsou sportovní sedadla čalouněná Alcantarou. A samozřejmě se nemůže zapomenout na prostorný interiér. Škoda také znovu zmiňuje skutečnost, že Kodiaq RS představuje nejvýkonnější SUV, jaké kdy tato značka vyrobila, což by se policii také mělo hodit.

Záchranářská Škoda Kodiaq má druhou baterii, vystřelovací zásuvku a vždy ohřátý olej

Samotná policejní úprava zahrnuje pouze nezbytné věci typu policejních polepů a výstražných světel rozmístěných tak, aby byl vůz dobře viditelný ze všech stran. Zajímavé je, že podle tiskové zprávy by tato světla (stejně jako třeba komunikační systém) mělo být možné ovládat přímo přes vestavěný dotykový displej.

Jak to policejnímu Kodiaqu RS sluší, to můžete posoudit na zatím jediné zveřejněné fotografii. Popravdě, nevypadá vůbec špatně.

Kodiaq vRS

Také Škoda Kodiaq RS bude pomáhat a chránit. Zatím ale ne na českých silnicích
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (91.67%) 12 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: