Také Hyundai představil na veletrhu CES svoje vozidlo budoucnosti. Vlastně to ale není auto

  • Také automobilka Hyundai ukázala na veletrhu CES 2017 vizi budoucích automobilů

  • Na rozdíl třeba od BMW ale zašla ještě dále. V tomto případě už se s klasickým automobilem vůbec nepočítá 

  • Podle korejské automobilky patří budoucnost mobilní části vašeho obývacího pokoje 

Na právě probíhajícím veletrhu CES 2017 jsou automobilky hodně vidět. Třeba včera jsme vám ukazovali koncept BMW, který naznačuje interiéry autonomních vozidel. Něco podobného představil i Hyundai. Jenže ten na rozdíl od mnichovské značky zašel ještě dál. Jeho studie totiž počítá s tím, že auta budoucnosti vlastně vůbec nebudou auta tak, jak je známe dnes.

Doporučujeme: Budoucnost interiérů BMW: Mizející volant, vznášející se displej a prostor pro knihy

V tiskové zprávě se píše, že vozidlo, jakým bychom mohli v budoucnu jezdit, bude „mobilní prostor pro život“. Vize mobility automobilky Hyundai počítá s integrací automobilu do domácnosti. Automobil (nebo spíše karavan schopný samostatné jízdy) bude připojen k obývacímu pokoji.

Takto připojený automobil fungovat jako klimatizace, využitelné budou samozřejmě různé funkce konektivity (Hyundai hovoří o „hyper-konektivitě“) a v případě výpadku proudu nebude problém, aby toto zařízení posloužilo jako generátor nebo záložní zdroj.

Doporučujeme: Na modely Hyundai bude možné volat z dálky. Poslechnou vás na slovo

Pokud budete chtít někam vyrazit, prostě sednete do mobilní části obýváku, ta se odpojí od domu a doveze vás na místo určení. Výhodou pro cestujícího jako takového má být především fakt, že pořád sedí v obývacím pokoji a pořád zde může dělat vše, co by dělal doma. Nemusí se zabývat řízením.

Kromě této vize mobility ukázal Hyundai také systém, díky kterému bude možné ovládat některé funkce automobilu hlasovými povely z domácnosti. K vidění je rovněž Ioniq schopný autonomního řízení nebo koloběžka.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: