Světové zasedání GPN bude v Praze řešit opatření kvůli koronaviru

Zástupci dopravních společností z celého světa se sejdou příští týden v Praze, aby na zasedání organizace Global Passenger Network (GPN) probrali aktuální opatření proti šíření viru Covid-19. Pořadatelem akce, která proběhne ve dnech 10. až 11. března, je česká společnost Umbrella Coach & Buses.

Sdílení zkušeností s různými formami ochrany cestujících i řidičů proti šíření viru bude stěžejním tématem pravidelného setkání více než čtyřiceti členských společností GPN. Global Passenger Network je celosvětová organizace dopravních společností zajištujících prémiové služby v oblasti zájezdové a incomingové autobusové dopravy. Členové GPN se pravidelně scházejí dvakrát ročně v různých městech světa.

„Očekávám, že téma koronaviru bude zasedání dominovat. Opatření jednotlivých členů se mohou lišit v závislosti na tom, v jakém regionu působí. Všichni však mají společný cíl, kterým je bezpečnost cestujících i řidičů,“ uvádí generální ředitel Umbrella Mobility SE Pavel Steiner.

Na programu dále budou otázky týkající se směru a cílů organizace, rozvoje technologií, podpory marketingu nebo aktuálního vývoje v bezpečnosti vozidel i samotného cestování. Na zasedání se rovněž budou volit čtyři noví členové představenstva GPN a bude zvolen nový prezident této organizace.

Novým aliančním partnerem GPN se od března roku 2020 stává společnost Eurowag poskytující služby telematiky, tankovacích karet, mýta i fleet managementu pro silniční dopravu.

Hostitelem pražského zasedání GPN je jediný registrovaný člen zastupující Českou republiku společnost Umbrella Coach & Buses ze společnosti Umbrella Mobility SE. Společnost Umbrella je jedním z nejdůležitějších partnerů německé dopravní společnosti FlixBus, pro kterou zajišťuje mezinárodní autobusovou dopravu po celé Evropě. Umbrella Mobility se dále věnuje pronájmu nadstandardních autobusů pro zájezdovou a incomingovou dopravu a poskytuje cestovní služby na klíč pod značkou Umbrella Holiday. V únoru 2020 získala poloviční podíl ve společnosti investiční skupina RSBC českého finančníka Roberta Schönfelda.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: