Suzuki Vitara má po faceliftu. Místo atmosférické šestnáctistovky nastupuje litrový tříválec

  • Suzuki Vitara prošlo pro modelový rok 2019 výraznější modernizací

  • Kromě dílčích úprav designu se změnila zejména nabídka motorů 

  • Místo čtyřválcové atmosférické šestnáctistovky nastupuje přeplňovaný litrový tříválec 

Suzuki Vitara aktuální generace se na českém trhu prodává d roku 2015. Tři roky působení jsou všeobecně brány jako vhodný čas pro modernizaci, což potvrzuje také malé japonské SUV. To aktuálně přichází v omlazené podobě a s upravenou nabídkou motorů.

Doporučujeme: Nové Suzuki Jimny je takový malý a levný Mercedes-Benz třídy G

V současnosti najdete v českém ceníku pro tento model motory 1.6 VVT, 1.6 DDiS a v případě Vitary S také přeplňovaný čtyřválec 1.4 BoosterJet. Tisková zpráva ale říká, že se to brzy změní. Základní atmosférická šestnáctistovka míří do důchodu. Na její místo nastupuje přeplňovaný tříválec 1.0 BoosterJet. (Také si pamatujete časy, kdy se Vitara nabízela se šestiválcem?) V praxi se mají řidiči těšit na obvyklé výhody zmiňované vždy, když k podobné výměně dochází. Přeplňovaný malý motor přinese nižší spotřebu a lepší pružnost. Mimochodem, stejná změna postihla už v roce 2016 větší S-Cross. 

Na podrobné technické detaily (zejména údaje o spotřebě měřené podle WLTP) si musíme ještě počkat, nicméně podle tiskové zprávy si zájemci o základní Vitaru výkonově pohorší. Tříválcová novinka totiž nabídne 82 kW (111 k), zatímco dosluhující šestnáctistovka má 88 kW (120 k). Možnost pořídit i k cenově nejdostupnějšímu motoru pohon všech kol zůstává. Otázkou je, jak to bude s dieselem. O něm se Suzuki vůbec nezmiňuje.

Doporučujeme: Suzuki chce chránit motocyklisty před auty. Za pomoci laseru

Další změny zahrnují nové barvy, jinak tvarované disky, přepracovanou masku chladiče, upravený přední nárazník nebo nová koncová světla. V interiéru se toho moc nezměnilo. Jednou z mála novinek je barevný displej na přístrojovém štítu. Vitara zároveň dostala další asistenční systémy, takže bude umět hlídat jízdní pruhy, rozpoznávat dopravní značky nebo sledovat mrtvé úhly.

Suzuki Vitara je velmi populární model s dlouhou tradicí. V letošním roce slaví třicáté narozeniny. Aktuální generace je v pořadí čtvrtá a celkové prodeje se blíží hranici čtyř milionů kusů.

Suzuki Vitara má po faceliftu. Místo atmosférické šestnáctistovky nastupuje litrový tříválec
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.25%) 16 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: