SUV Lotus dostane platformu od Volva. Má se začít Porsche Macan bát?

  • SUV Lotus už je hotová věc, uvidíme ho možná ještě letos

  • Platforma pochází od Volva, stejně jako některé motory

  • Konkurencí mu bude Porsche Macan

  • Základní cena bude začínat okolo dvou milionů korun

Pravděpodobně jste zaznamenali, že tradiční britská značka Lotus změnila majitele. Čínská automobilka Geely totiž koupila malajskou automobilku Proton. Jak to spolu souvisí? Proton vlastnil právě britský Lotus. Pro Lotus to ale neznamená nic moc špatného, spíše naopak. Britové mají dostat větší autonomii a především spoustu peněz.

Má to ale podmínku a tou je SUV. Jak by takový model mohl vypadat naznačují patentové skici designu. Můžeme vidět, že designově je vůz docela blízko Alfě Romeo Stelvio či Maserati Levante, které mu bude rovněž soupeřem. Konkurencí bude třeba i Porsche Macan. Lotus dokonce slibuje, že jeho SUV bude mít nejlepší jízdní vlastnosti ve své třídě.

Doporučujeme: Retro: Lotus 7 slaví 60 let. Jako Caterham se vyrábí dodnes

Jak připomíná Autocar, platforma SUV Lotusu bude pocházet od Volva, jde o základ s označením SPA, který využívá vysokopevnostní oceli a je poměrně lehký. To Lotus potřebuje, protože už před časem sliboval, že jeho SUV bude také nejlehčí ve třídě. Od Volva by mohl pocházet i hybridní pohon T8 TwinEngine, tedy přeplňovaný dvoulitr s elektromotory o výkonu přes 400 koní. Volvo půjčí Lotusu také svůj velký infotainment s dotykovým displejem.

SUV od Lotusu uvidíme na silnici už příští rok, jeho představení by se mělo odehrát ještě letos. Část produkce by mohla probíhat dokonce v Číně, ale ani v tom Lotus ještě nemá jasno. Vývoj ovšem běží doma v Anglii. Základní cena SUV od Lotusu by se bude pohybovat zhruba kolem dvou milionů korun.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: