Supersport od Mercedesu: 1000 koní, až 11 000 ot./min a generálka po 50 000 km

  • V silničním voze se objeví pohon z Formule 1

  • Cílem je dosáhnout výkonu 1000 koní a 11 000 ot./min

  • Motor bude potřebovat generálku každých 50 000 km

  • První koncept bychom mohli vidět už příští rok

Už nějaký ten pátek se mluví o připravovaném ultimativním supersportu značky Mercedes-Benz, který využije techniku z formule 1. Půjde nejen o oslavou úspěchů Mercedesu v nové přeplňované éře „královny motorsportu“, ale zároveň o výstavní skříň technologií, které má Mercedes k dispozici. Pracovní název pro nový supersport je „Project One“. Nejde totiž jen o samotné auto, ale o celý balíček technologií, které by se mohly časem dostat do dalších modelů.

Doporučujeme: Ženeva 2017 — Hybridní Mercedes-AMG GT Concept chce bojovat s Panamerou

Na autosalonu v Ženevě se také mluvilo o předběžných technických parametrech. Už je prakticky jisté, že Mercedes-AMG „Project One“ dostane šestiválec 1,6 l s přeplňováním a hybridním systémem. Ano, pohonná jednotka silničního vozu bude přímo odvozena od aktuálního motoru z monopostu Formule 1.

Výkon pohonného systému dosáhne v nejostřejším nastavení zhruba 1000 koní. Zajímavý je také údaj otáček motoru. Ty se dostanou až na 11 000 ot./min. Mercedes také počítá s tím, že pohonná jednotka bude potřebovat každých zhruba 50 000 km kompletní generálku. Nicméně u podobně koncipovaných vozů to není nic neobvyklého.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: