Subaru ukázalo Levorg nové generace. Ten současný letos skončí

  • Subaru odhalilo podobu modelu Levorg nové generace 

  • O technice automobilka zatím mlčí. Spolu s prototypem ale prezentuje například elektronicky řízené tlumiče 

  • Stávají generace modelu Levorg se přestane vyrábět v první polovině letošního roku

Automobilka Subaru představila na tokijském autosalonu nový Levorg. Jde sice o prototyp, ten už ale vypadá velmi sériově. Zatím se neví, kdy přesně se vůz začne vyrábět a především co bude mít pod kapotou. Každopádně produkce stávající generace skončí v první polovině letošního roku.

Subaru Levorg Prototype STI Sport stojí na platformě SGP (Subaru Global Platform). Ta už posloužila jako základ pro Imprezu, XV, nový Forester, ale také třeba pro velké SUV Ascent, které se v Evropě neprodává. Jde o platformu připravenou pro zástavbu elektrifikovaných pohonů. V případě Prototype STI Sport se ale hovoří o přítomnosti přeplňovaného dvoulitru o výkonu přes 221 kW (300 k). V takové podobě se ovšem nový Levorg v Evropě téměř jistě neobjeví.

Hybridní Subaru Forester 5. generace dorazilo na český trh. Je bezpečnější a rozezná váš obličej

Spolu s novým Levorgem Subaru prezentuje také některé další technické novinky. Řeč je třeba o elektronicky řízených tlumičích. Ty sice už dobře známe od mnoha jiných značek včetně Škody, u Subaru jste si obdobu DCC ale dosud pořídit nemohli. Japonská automobilka rovněž slibuje možnost volby jízdních režimů. Jejich výběr bude ovlivňovat chování pohonu všech kol, posilovače řízení, motoru a právě zmíněných tlumičů.

Kdy přesně dorazí sériový Levorg na trh, to Subaru v oficiálních materiálech neříká. Kolegové z magazínu Carscoops slibují druhou polovinu letošního roku. Do Evropy se obvykle novinky této značky dostanou s více než ročním odstupem. U nás si v současnosti pořád ještě můžete pořídit první generaci modelu Levorg. Ta je osazená atmosférickým dvoulitrem o výkonu 110 kW (150 k). Výroba tohoto vozu ale skončí v první polovině roku.

Subaru ukázalo Levorg nové generace. Ten současný letos skončí
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (82.5%) 8 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: