Stará vs. nová: Podívejte se, jak se (ne)změnila Škoda Fabia

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

 • Do redakce nám zavítala modernizovaná Škoda Fabia Combi

 • Přímé srovnání s původní variantou ukazuje, že se na pohled změnily jen detaily 

 • Podle některých názorů vypadalo původní provedení lépe 

Která Fabia se vám líbí víc?

Škoda Fabia letos prodělala facelift. Nejde o žádnou revoluci, přesto je této novince všeobecně věnována značná pozornost. Aby také ne, když je Fabia jedním z nejprodávanějších modelů na českém trhu. S přehledem si drží druhé místo za Octavií. Proto jsme se i my rozhodli, že se na facelift podíváme trochu detailněji. Co se tedy změnilo? A jak změna vypadá vedle původní verze? To vám odhalí galerie nahoře.

Nová Škoda Fabia je v zásadě pořád stejná. A to je dobře (první jízdní dojmy)

Obecně je nejviditelnější novinkou přepracovaná přední část a tou nejdůležitější upravené motory. Určitě také potěší, že nová diodová světla svítí mnohem lépe než světla, která měla naše dlouhodobá Škoda Fabia. Navíc asistent automatického přepínání dálkových světel funguje překvapivě spolehlivě.

Pokud jde o motor nově vybavený filtrem pevných částic, i tam najdeme zajímavé rozdíly. K nim se ale ještě podrobně vrátíme samostatným článkem.

Stará vs. nová: Podívejte se, jak se (ne)změnila Škoda Fabia
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 8 hlas/ů

20 KOMENTÁŘE

 1. Změna žádná co se týče designu, motorizace katastrofální, tříválec s obsahem 1.0, místo skoro žádný pro posádku. Nezlobte se na mě, ale takový auto já nechci.

 2. Tomu se ani nebude dát říkat nová ne ? Že by už jim došly nápady ? Trošku škoda že do toho nedali více ne ?

  • Je fakt že jim nejspíš dochází nápady protože je to defakto to samé dokolečka s žádnoou inovací a předvádějí to co ostatní už mají

 3. Konečně správně napsaný název článku. Všude se tato “omlazená” fabie vychvaluje do nebes, přitom je to úplně to samé a ještě za větší peníze, nebo snad ne? Je to prostě výsměch od škodovky, stejně jako ten motor. Myslím si, že by se škodovka měla už na výrobu aut vykašlat, co vy?

  • Přesně jak píšete, tenhle hokus pokus od Škoda Auto už ani není k smíchu, ale spíš k pláči. Minimum novinek (resp. skoro žádné), vyšší cena, jedním slovem hrůza!!!

 4. To je jasné co na tom změnili ? To že změnili pár křivek ? Tomu se ani snad nedá říkat nová ne ?

  • Těm křivkám taky moc nedali. Celkově je to facelit o ničem. Vlastně není, cena auta opět stoupla. Škodovka by se už měla jít zahrabat s tímto přístupem!

 5. Je fakt, že se nezměnila nebo jo ? Možná jsem slepý ale co krom masky se změnilo ? Zase další lapač peněz je kvůli tomu že to je fabie ?

  • No tak jim stačí jen to jméno fabia a nic moc měnit nemusí přece. Už mě taky nebaví jak to mají nudný a změní jednu věc a říkají tomu novinka

  • Taky sám nevim. Moc práce si s tím páni designéři nedali. Asi se musí věnovat rychlé práci na designu “přicházejících” elektromobilů, tak na současné modely nemají čas.

 6. No samozřejmě žádná změna že ? Přece stačí jen jmeno fabia ne ? Proč by jsme měnili něco co funguje ? A podle obrázků která z nich je nová ?

 7. Škoda Fabia prodělala FACELIFT? Já jsem si teda ničeho nevšiml. Designéři začali dělat ve výrobě, protože mají málo lidí, tak ten design jenom okopírovali.

 8. No já osobně, když tohle potkám na silnici tak ani neponám že je to novinka. Docela to odflákli mohli to trošku víc poměnit na tom zadku nejde ani poznat co je nový a co starý

 9. Nová zábavná hra “poznej 0 rozdílů”. Laik nepozná žádnou změnu, ale tak důchodcům to bude stačit na to ježdění po nákupech, tam se ten malý nákup vejde.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: