Společnost DPD testuje elektrickou dodávku Renault Kangoo Z.E.

Společnost DPD, přední přepravce v České republice i v Evropě, do svého vozového parku zařazuje především vozy splňující nejnovější emisní normy a usiluje o co největší zastoupení vozů s alternativními pohony. Nyní má v provozu 12 elektrických vozidel a 38 s pohonem CNG. K doručování společnost využívá také elektrokola a zapojila do ulic Prahy pěší kurýry.

Společnost DPD momentálně testuje novou plně elektricky poháněnou dodávku Renault Kangoo Z.E. a v blízké době ověří i v náročnějším provozu schopnosti také většího modelu Master Z.E. Test vozu Kangoo Z.E. probíhá po dobu jednoho měsíce v ostrém provozu a DPD sleduje jak řadu technických i užitných parametrů, tak i pracovní komfort řidiče.

Kangoo Z.E. je první sériově vyráběná elektrická dodávka automobilky Renault a současně nejprodávanější vozidlo evropského trhu ve svém segmentu. Vyrábí se ve dvou délkách s maximální přepravní kapacitou až 4,6 m3, přičemž delší z nich je možné pořídit i jako pětimístný vůz. Renault Kangoo Z.E. disponuje akumulátorem o kapacitě 33 kWh a nabízí dojezd až 230 km (podle WLTP).

Společnost DPD je součástí skupiny DPDgroup, v Evropě největšího mezinárodního silničního přepravce a podle objemu zásilek druhé největší přepravní sítě v Evropě. DPDgroup je přepravní síť společnosti GeoPost vlastněné Le Groupe La Poste. Díky inovativním technologiím, jako je služba Predict, zákazník společnosti DPD předem ví, kdy mu bude zásilka doručena, a to na hodinu přesně.

Zařazování nízkoemisních modelů je součástí dlouhodobé strategie DPDgroup – DrivingChange s cílem výrazně omezit uhlíkovou stopu a zbývající emise CO2 plně kompenzovat. Modernizace flotily je pouze jedním z mnoha opatření DPD směřujících k celkovému snížení uhlíkové stopy, kterou kompenzuje prostřednictvím řady projektů v ČR i zahraničí.

„Uhlíková neutralita je klíčovou součástí naší vize. Jsme si vědomi problémů, které naši společnost provázejí, a chceme se k nim postavit čelem. Zákazníkům také čím dál více záleží nejen na tom, aby zboží, které kupují, bylo udržitelné, ale také jakým způsobem probíhá jeho přeprava. Věřím, že elektrické vozy Renault nabízejí parametry, které naši zákazníci požadují a obstojí v našem náročném provozu,” uvádí generální ředitel a jednatel DPD Miloš Malaník.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: