Speciální McLaren P1 GTR připomíná, že Ayrton Senna před třiceti lety získal první titul mistra světa

  • McLaren připomíná třicet let od chvíle, kdy Ayrton Senna získal svůj první jezdecký titul mistra světa 

  • Speciální McLaren P1 GTR dostal zbarvení odpovídající monopostu F1, se kterým Ayrton Senna v roce 1988 jezdil 

  • Vůz má také přepracovanou aerodynamiku se zadním křídlem podobným tomu z tehdejšího monopostu F1

McLaren se pochlubil novou speciální úpravou modelu P1 GTR. Ta připomíná jubilejních třicet let od chvíle, kdy Ayrton Senna získal svůj první jezdecký titul mistra světa. Fakticky ale tuhle připomínku nemá až tak na svědomí automobilka samotná. Unikátně upravený model P1 GTR vznikl na objednávku jistého zákazníka, který je velkým fanouškem právě Ayrtona Senny.

Na první pohled zaujmou bojové barvy převzaté z tehdejšího monopostu McLaren, kdy byla hlavním sponzorem společnost Marlboro. Nechybí ani jméno slavného jezdce, startovní číslo 12 a spousta dalších detailů. Lidé z McLaren Special Operations údajně řešili pouze barvy vozu osm stovek hodin.

Karbonové poklice i ohýbací záď: 10 fascinujících vlastností McLarenu Speedtail

Došlo ale také na technické záležitosti. Pohonné ústrojí prodělalo blíže nespecifikované navýšení výkonu a hlavně byla pozměněna aerodynamika tak, aby byl generován větší přítlak. Kromě řady menších úprav vůz dostal výraznější zadní křídlo, které svým tvarem opět navazuje na původní monopost z roku 1988.

Pro připomenutí, Ayrton Senna kromě roku 1988 získal v seriálu F1 titul mistra světa ještě v letech 1990 a 1991. Pokaždé s formulí McLaren. Dříve jezdil s Lotusem, do sezony 1994 odstartoval s monopostem Williams. Ten se mu také stal osudným, když během velké ceny San Marina tragicky zahynul.

Speciální McLaren P1 GTR připomíná, že Ayrton Senna před třiceti lety získal první titul mistra světa
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: