Soutěž o světové auto roku 2017 začíná. Mezi kandidáty nechybí ani Kodiaq

TIP Klikněte na galerii pro větší zobrazení

  • Začíná další roční ankety World Car of the Year 

  • Seznam nominovaných vozů obsahuje všechna nová SUV  koncernu Volkswagen

  • Minulý rok postoupila Škoda Superb mezi finalisty 

Další roční ankety World Car of the Year byl oficiálně zahájen vyhlášením nominovaných automobilů. V hlavní kategorii čítá seznam kandidátů dohromady 22 modelů. Mezi nimi nechybí ani Škoda Kodiaq. Lehké to ale mít nebude.

Musí totiž přesvědčit porotce mimo jiné také o tom, že je lepší než její koncernoví sourozenci, kterých tu je požehnaně. Nechybí nové Audi Q5, Seat Ateca a hlavně Volkswagen Tiguan. Určitě bude zajímavé sledovat, jak porota příbuzné automobily rozřadí. Se zvědavostí budeme sledovat i to, kde se umístí Fiat 124 Spider, což je upravená Mazda MX-5, která loňský ročník celkově vyhrála.

Doporučujeme: Škoda Kodiaq má kompletní ceník. Vrcholná verze vyjde na 950 900 Kč

Dalším bodem programu ankety World Car of the Year 2017 jsou testovací jízdy pro porotce. Prvního února pak bude vyhlášeno deset finalistů, o měsíc později se v rámci ženevského autosalonu dozvíme poslední tři finalisty a celkový vítěz bude oznámen třináctého dubna na New York Auto Show.

Škoda měla svého zástupce v této anketě i minulý rok, kdy byl nominován Superb. Ten se dostal mezi zbývajících deset finalistů, ale tam jeho cesta skončila.

Soutěž o světové auto roku 2017 začíná. Mezi kandidáty nechybí ani Kodiaq
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: