Soud zakázal Tesle používat slovo Autopilot. Mate tím prý řidiče

Zdroj: Tesla
  • Tesla už na území Německa nesmí používat slovo Autopilot při popisu svých asistenčních systémů

  • Rozhodl o tom tamní soud, podle kterého je takové označení zavádějící a matoucí

  • Tesla čelí kvůli tomuto názvu kritice i jinde, stojí zřejmě i za několika fatálními nehodami

Automobilka Tesla nesmí v Německu používat označení Autopilot. V úterý o tom rozhodl soud v Mnichově, podle kterého jde o zavádějící název. Za matoucí pak označil propagaci systému na německé mutaci webových stránkách Tesly, kde jsou podle něj přehnané sliby o technologii autonomního řízení. Informoval o tom americký deník The New York Times.

Podle soudu zatím není možné, aby se po německých silnicích pohybovali řidiči v autonomních vozidlech, proto by Tesla neměla tvrdit, že takový systém je v Německu legální. Rozsudek je výsledkem žaloby tamní organizace Wettbewerbszentrale, která hlídá férovou konkurenci, píše server Hybrid.cz. Tesla má nyní měsíc na to, aby podala odvolání. Pokud se tak nestane, bude muset slova o Autopilotu z webu odstranit.

Tesla přiznala, že systém Autopilot není autonomní řízení. Podívejte se, jak snadno ho lze zmást

Tesla kvůli nevhodnému názvu svého asistenčního systému čelí dlouhodobé kritice. Za zavádějící ho považují i odborníci z dalších zemí. Jednak jeho aktivace neznamená, že dokáže zabránit případným nehodám, jednak už fakt, že se na jeho funkci někteří řidiči příliš spoléhají, přinesl zřejmě už několik smrtelných střetů.

Elon Musk zatím rozhodnutí soudu nekomentoval a to ani na svém proslulém twitterovém účtu. Výstřední miliardář paradoxně minulý týden prohlásil, že Tesla bude do konce roku připravená na autonomní řízení páté úrovně. Podle odborníků se ale spíš jen chvástal.

Soud zakázal Tesle používat slovo Autopilot. Mate tím prý řidiče
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: