„Smrdí jako česnekový dech!“ Hyundai řeší neobvyklý problém se svým luxusním SUV

Zdroj: Hyundai
  • Luxusní SUV Hyundai Palisade, určené převážně pro americký trh, má problém se zápachem v interiéru

  • Podle řady uživatelů smrdí jako lidský dech po česneku nebo jako zvlhlé ponožky

  • Zdá se, že se to týká hlavně koženého čalounění. Hyundai chybu opatrně přiznal, hledá nápravu

„Moje žena ho odmítá řídit. Když v něm sedí, okamžitě se jí dělá nevolno, začíná kašlat a stahuje se jí hrudník,“ popisuje na internetovém fóru jeden z novopečených majitelů luxusního SUV Hyundai Palisade. „Čím déle ho máme, tím je zápach hutnější. Smrdí po česneku. Je to tak silné, že se nám dělá zle,“ doplňuje jiný řidič.

Hyundai má tedy zjevný problém. Upozornili na něj američtí řidiči, pro které je velké SUV Palisade převážně určené. Model se vyrábí v Jižní Koreji a zdá se, že s nepříjemným zápachem se setkávají hlavně zákazníci, kteří si objednali auto s koženými potahy Nappa. Majitelé vozů s látkovými sedadly odér zatím prý nezaznamenali. Někteří ale upozorňují, že by mohlo jít také o zápach z vnitřku sedadel, nikoliv jen z potahů.

Jarní očista interiéru auta: Co a jak použít, abyste neudělali víc škody než užitku

Pach je obvykle popisován jako silně chemický. Celá řada uživatelů zmiňuje shnilé potraviny nebo česnek, ještě specifičtěji pak česnekový dech. Někteří zase cítí dlouho používané a zároveň zvlhlé ponožky. Americký server Cars.com upozornil, že se stížnosti na zápach Hyundai Palisade objevily ve větší míře v místech, kde se v poslední době objevovaly vysoké teploty.

Palisade patří do kategorie největších SUV
Problém je hlavně s béžovými potahy z kůže Nappa

Hyundai už minulý týden problém přiznal. „Jsme si toho vědomi a aktuálně jsme uprostřed vyšetřování, které zahrnuje identifikaci i schválení řešení,“ napsalo americké zastoupení korejské automobilky složitými slovy, aby nepoužilo slova jako „problém“ nebo „chyba“. Zjednodušeně tím oznámilo, že řeší, jak zapáchající sedadla napravit, ale zatím si není úplně jisté. Firma slíbila,že jakmile bude vědět, jak dál, informuje prodejce o řešení. Lze tedy nejspíše očekávat svolávací akci.

Žaloby zatím nejsou

Majitelé velkého SUV jsou samozřejmě rozezleni. Podle amerických médií ale ne do takové míry, aby své vozy začali ve velkém vracet nebo dokonce na Hyundai zaútočili žalobami. Zdá se, že nyní spíš vyčkávají, jaké řešení automobilka navrhne.

Díra v podlaze, slabé brzy nebo vadné airbagy. Svolávací akce loni postihly 300 modelů aut

Pachy v nových autech představují významnou složku zákaznické zkušenosti. Většině lidí se líbí, při koupi vozu navozují pocit novoty. Některé automobilky jdou kvůli tomu až tak daleko, že zaměstnávají čichače, tedy specialisty, kteří kontrolují, zda interiéry jejich vozů voní dostatečně příjemně. Technologický gigant Continental zas loni představil speciální látku Acella, která naopak vůni nového vozu eliminuje. To pro ty, kterým odér mixu plastů, kůže nebo látky příjemný není.

Mimochodem, zhruba před deseti lety měly se zápachem interiérů problém čínské automobily. Někteří návštěvníci mezinárodních výstav si stěžovali na smrad podobný laciným botám z tržnice, psalo o tom v roce 2011 například Aktuálně.cz. Zašlo to tak daleko, že automobilky své vozy na vybraných výstavách zamykaly a nedovolily návštěvníkům usedat dovnitř.

„Smrdí jako česnekový dech!“ Hyundai řeší neobvyklý problém se svým luxusním SUV
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (89.41%) 17 hlas/ů

3 KOMENTÁŘE

  1. Nám se také stalo, že nám auto smrdělo, ale to nebyla vina výrobce, ale naše, že jsme ho špatně, nebo spíš vůbec nevětrali. Alespoň od jara do podzimu se ho proto snažím hodně větrat a taky jsem si pořídil vůni do auta. Na ten nápad jsem natrefil v jednom článku na https://www.bezvarady.eu/ a vůně teda spolehlivě všechny pachy přebije 🙂 .

PŘIDAT KOMENTÁŘ: