Škoda začala v Praze nabízet sdílení aut. Připravené Fabie ale nejsou pro každého

 • Škoda v Praze spouští program sdílení automobilů 

 • K dispozici bude patnáct Fabií 

 • Na vývoji služby Uniqway se podíleli studenti tří pražských univerzit

Mladoboleslavská automobilka Škoda oznámila realizaci služby sdílení automobilů pojmenované jako Uniqway. Pokud už jste se začali těšit, jak nebudete řešit vlastní auto a bezstarostně si přímo pod záštitou automobilky budete občasně půjčovat některou z dostupných Fabií, máme špatnou zprávu. Tahle novinka není a do budoucna ani nebude pro každého.

Platformu Uniqway mají na svědomí studenti z ČVUT, z České zemědělské univerzity a z VŠE. Škoda pomohla s převedením tohoto sdílení vozů do praxe a především s financováním. Na úvod je připraveno patnáct Fabií s výbavou Style, přičemž aktuálně je spouštěna testovací fáze, kdy má sídlení aut testovat 300 vybraných studentů.

Doporučujeme: Škoda Fabia Combi 1.0 TSI — Jaký byl půlrok ve společnosti benzinového tříválce?

Fungování jako takové je více méně klasické. Potřeba bude speciální aplikace a registrace. Aplikace následně ukáže, kde dostupná auta parkují. Odemykání bude probíhat prostřednictvím karty studenta, která se má přikládat ke čtečce za předním sklem. Specialitou použitých Fabií je pak tlačítko vlevo pod volantem. To bude při vrácení vozu ukazovat, zde je zaparkován ve správné zóně.

Ceny za pronájem zatím známy nejsou. Pokud testovací fáze dopadne dobře, bude toto sdílení Fabií k dispozici všem studentům tří univerzit, které se na vývoji podílely. Běžní zájemci tak musí využít některou z jiných dostupných služeb carsharingu.

Škoda začala v Praze nabízet sdílení aut. Připravené Fabie ale nejsou pro každého
Ohodnoťte tento článek!
2.9 (58.46%) 65 hlas/ů
Sdílejte

9 KOMENTÁŘE

 1. Koukam cesi zase 100 let pozadu delaji krok z5.

  Spousta statu uz to zkousela vsehny data ukazuji jasne ze je to neudrzitelna hovadina jen mi 100 let za opicema to zavadime.

  Jo kdys z toho okna prece skakali vsichni

 2. Taky je nedávají břídilům z pásové výroby, kteří ze závisti si ničeho cizího neváží, kor když ví že toho nikdy nedosáhnou, ale šikovným studentům, kteří se sami podíleli na vzniku takového projektu a jako mnohem inteligentnjší bytosti tudíž věřím že se k nim budou i aspon v naprosté většině nálěžitě chovat.

 3. hmmmm….jasně nejprve to budou testovat studenti… a pak až to bude vychechlané, rozdrbané … díky to mi je milejší…. 3000 záloha (vratná) a půjčit si auto za 700 na den/300 km

 4. Tak zrovna studenti jsou tou nejméně vhodnou skupinou. A to proto, že mají všichni velmi podobný režim. Školu, víkendy, prázdniny…..

 5. Každý chápe že je to blbost a nechytli se toho ani “startupisti”. Ono to neni o ničem jiném, než o reklamně. Jednak auta dělají reklamu sama o sobě a pak si studentíky vychovávají aby si škodovku oblíbili.

 6. Takže DISKRIMINAČNÍ ( pouze určitá skupina na základě vzdělání ) KOMUNISMUS , ( a všichni dohromady budeme mít více ) s prvky FAŠISMU , ( pod hegemonii silnějšího vlastníka).
  A po desítkách let praktických zkoušek které vedly ke krásnému REALNÉMU SOCIALISMU se opět vracíme do starych kolejí.
  Alelujah Alahu Akbar

 7. Ten komunismus je tak krásná myšlenka ach ach.
  Tak skvělá myšlenka a vznešená idea ach ach.
  Má jen jednu malou ale uplně malinkatou vadu…..nefunguje.

 8. Ten boxer , ach ten boxer má tak vynikající styl, ten postoj a ty udery to je uplná pohádka.
  To držení těla a ta rychlost pohybu ….uplně neskutečné.
  Jen , nu víte …jen prostě nikdy nevyhrává….ale to nic ….

 9. já bych osobně do nějakýho carsharingu nešel, hlavně nevíte kdo stím co předtím udělal. Druhá věc je ta, že škodovka očividně už neví jak se vám vkrást do hlavy, aby vám vnutila své auta, přijde mi to ubohé

PŘIDAT KOMENTÁŘ: