Škoda Yeti bude vypadat jako menší Kodiaq. Prodávat se začne za rok a půl

  • Nový Yeti bude technicky příbuzný se Seatem Ateca

  • Design se inpiruje v modelu Kodiaq

  • Pod kapotou najdeme i tříválec 1.0 TSI

Designový jazyk nového sedmimístného SUV Škoda Kodiaq se promítne i do nové generace menšího SUV Škoda Yeti. Ta by se měla představit příští rok (vypadá to na premiéru na autosalonu ve Frankfurtu 2017) s tím, že do prodeje přijde někdy na přelomu let 2017 a 2018. „Není tajemstvím, že jsme Kodiaq nenavrhovali izolovaně. Jednotlivé detaily mohou velmi dobře vypadat na každém autě,“ řekl magazínu Autocar designér automobilky Josef Kabaň.

Skoda-Yeti-2010-1600-36
Design první generace Škody Yeti byl originální a na poměry značky odvážný
Skoda-Yeti-2014-1600-26
Yeti je na trhu od roku 2009, poslední facelift proběhl v roce 2013

Přesto si nebudou obě auta úplně podobná. Nová generace Škody Yeti, která rovněž vyjede na modulární platformě MQB, se v Kodiaqu inspiruje a vypůjčí si pouze výrazné designové prvky. Pokud jde o proporce, nový Yeti se velmi přiblíží Seatu Ateca. Obě auta se mají vyrábět na stejné lince v Česku a mají dokonce sdílet základní skelet karoserie.

Tip: Škoda Kodiaq vs. 10 dalších SUV – Srovnání klíčových vlastností

SUV Škoda Kodiaq má položit základy novému designovému jazyku, který se projeví na tvaru předních a zadní světel a také na masce chladiče a bočním profilu karoserie. Některé z těchto prvků uvidíme i na jiných modelech, například na chystaném faceliftu modelu Škoda Octavia, případně i na omlazené Fabii a Superbu.

Na novou generaci Škody Yeti se čeká dost netrpělivě. V současnosti je trh SUV na vzestupu a Škodě v tomto smyslu trochu ujíždí vlak. Aktuální Yeti se sice stále slušně prodává, ale čísla ukazují na to, že už potřebuje modernizaci. Pokud jde o motory, nový Yeti dostane, stejně jako Ateca, tříválec 1.0 TSI s pohonem předních kol. Jinak bude motorová paleta prakticky totožná se Seatem.

Škoda Yeti bude vypadat jako menší Kodiaq. Prodávat se začne za rok a půl
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: