Škoda Vision E poodhalila interiér. Očekávejte displej ve stylu Ferrari a otočná sedadla

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Škoda pokračuje v postupném odhalování svého elektrického konceptu 

  • Nové obrázky naznačují podobu interiéru 

  • Displeje najdete všude, stejně jako přihrádky pro bezdrátové dobíjení telefonů 

  • Sedadla se pro snadné vystupování natáčí 

Určitě už víte, že Škoda představí v Šanghaji koncept Vision E ukazující podobu budoucích elektromobilů. Základem je koncernová platforma pro elektromobily MEB a to znamená také velkorysý vnitřní prostor. Právě interiéru se týkají nové informace. Kabina má být moderní, prostorná a údajně se do ní bude výborně nastupovat.

Doporučujeme: Škoda Vision E nabídne více prostoru než Octavia a nejlepší dynamiku v historii značky

Koncept Vision E totiž dostane proti sobě otevírané dveře a nebude mít prostřední sloupek. Takové řešení známe například z BMW i3. Aby se do auta nastupovalo ještě lépe, bude se čtveřice sedadel natáčet ven z vozu v úhlu 20°. Dveře zároveň obsahují takzvaný „phone box“, což je přihrádka určená pro dobíjení chytrých telefonů. Samozřejmě bezdrátové.

Interiéru budou vládnout displeje. Kromě toho klasického středového najdeme další displej na místě přístrojového štítu. Podle obrázků se zdá, že Škoda sáhne po stejném uspořádání, jaké už používá Peugeot. Volant bude malý a displej suplující přístrojový štít bude umístěn nad ním. Podobně, jako tomu je u modelů Ferrari, pak dostane vlastní displej i spolujezdec. A zkrátka nepřijdou ani zadní cestující.

Doporučujeme: Záchranářská Škoda Kodiaq má druhou baterii, vystřelovací zásuvku a vždy ohřátý olej

Mezi sedadly nebude žádný středový tunel, takže má interiér působit velmi vzdušně. Škoda zároveň počítá s přítomností autonomního režimu jízdy. Po jeho aktivaci se automaticky upraví poloha předních sedadel a pozice volantu. Velký bude i zavazadelník, jeho přesný objem zatím Škoda tají.

Připomeňme, že Vision E budou pohánět dva elektromotory, přičemž celkový výkon dosáhne hodnoty 225 kW (306 k). Co do akcelerace půjde o nejrychlejší Škodu vůbec. Sériová verze nového konceptu se dostane do prodeje za tři roky.

Škoda Vision E poodhalila interiér. Očekávejte displej ve stylu Ferrari a otočná sedadla
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: