Škoda v roce 2017 představí novou generaci SUV Yeti a facelift Rapidu

  • Příští rok se představí nová generace SUV Škoda Yeti

  • Očekává se také facelift modelu Rapid

  • Od září 2017 bude Škoda udávat spotřebu podle nových norem WLTP

  • Dozvíme se také další informace o chystaném elektromobilu

V Mladé Boleslavi mají napilno. Příští rok se totiž očekává premiéra dvou nových modelů. V září na autosalonu ve Frankfurtu bychom měli vidět úplně novou generaci SUV Škoda Yeti. O ní zatím víme, že je technicky příbuzná Kodiaqu a Seatu Ateca. S Atecou má nový Yeti sdílet i základní skelet karoserie a pohonné jednotky. Ovšem „plechařina“ bude vypadat jinak než u Atecy. Stejně tak světla, nárazníky a interiér.

Jen připomeneme, že zatímco současný Yeti využívá podvozkovou platformu PQ35, nová generace vyjede na modulární platformě MQB. Yeti bude také první model značky homologovaný podle nových směrnic pro měření spotřeby paliva a emisí WLTP, které začnou platit v září 2017. Protože se Yeti bude prodávat až po tomto datu (na trh zřejmě dorazí až na začátku roku 2018), uvidíme už v tabulkách „nová“ čísla spotřeby.

Doporučujeme: Test ojetiny — Škoda Octavia II je úplně jiná liga

Další očekávanou novinkou je modernizace modelu Škoda Rapid. V jeho případě se přechod na novou platformu neočekává. V rámci faceliftu dojde jen k mírné úpravě zevnějšku a rozšíření výbavy. Pravděpodobný je rovněž nový palubní systém pro lepší konektivitu s moderními mobilními telefony. Pod kapotu se také podívá tříválec 1.0 TSI. Současný Rapid by měl ve výrobním programu vydržet minimálně do roku 2020.

Pokud jde o další škodovácké novinky na rok 2017, přijde paket Sportline pro SUV Kodiaq a dozvíme se další informace o projektu elektrické a hybridní škodovky. Práce na plug-in hybridním a plně elektrickém automobilu značky Škoda jsou už v plném proudu.

Škoda v roce 2017 představí novou generaci SUV Yeti a facelift Rapidu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: