Škoda údajně časem představí Kodiaq RS s motorem 2.0 BiTDI původem z Passatu

  • Škoda Kodiaq by měla být druhým opravdovým RS v nabídce 

  • Pod kapotou modelu Kodiaq RS najdeme dvakrát přeplňovaný diesel s parametry 240 koní a 500 Nm 

  • S jinými sportovními modely Škoda zatím nepočítá 

  • Kdy dorazí Kodiaq RS, to se zatím neví 

Škoda aktuálně nabízí pouze jeden opravdový sportovní model, a sice Octavii RS. Fabia RS zmizela už dříve a něco jako Superb RS se nechystá, přestože Superb 2.0 TSI 4×4 (206 kW) je nejrychlejším modelem, jaký kdy Škoda prodávala. Teď to ale vypadá, že se nabídka modelů RS přece jen rozroste. Dalším v pořadí má být Kodiaq RS.

Doporučujeme: Kolik může stát Škoda Kodiaq „v plné náloži“? Skoro jeden a půl milionu

Se zprávou přišli kolegové z britského magazínu Evo, kteří během premiéry omlazené Škody Octavie pohovořili s šéfem výzkumu a vývoje Christianem Strube. Ten popřel příchod Citigo RS, přestože Volkswagen s modelem up! GTI počítá. Velmi nejistý je podle něj rovněž osud modelu Superb RS, ale naopak se máme těšit na Kodiaq RS. Strube rovnou upřesnil také to, co najdeme pod kapotou.

Půjde o motor 2.0 BiTDI, který se představil spolu s aktuální generací Volkswagenu Passat a který už najdeme také v Tiguanu. Kodiaq RS by tak s největší pravděpodobností nabídl řidiči výkon 176 kW (240 k) a točivý moment 500 Nm. Samozřejmostí je automatická převodovka a pohon všech kol. Akcelerace z nuly na 100 km/h by pak byla záležitostí zhruba na 6,5 s.

Doporučujeme: Škoda Kodiaq vs. 10 dalších SUV — Srovnání klíčových vlastností

Kdy by se měl Kodiaq RS objevit na trhu, to už Christian Strube neřekl. Pokud nakonec dojde na jeho slova, v dohledné době to nebude. Škoda zatím představila pouze základní verzi, kterou budou následovat varianty Sportline nebo Laurin & Klement.

Škoda údajně časem představí Kodiaq RS s motorem 2.0 BiTDI původem z Passatu
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: