Škoda Superb už umí jezdit bez řidiče! U nás ji ale nepotkáte

  • Také v Rusku vyvíjej-í technologie autonomního řízení

  • Nedávno proběhlo testování několika autonomních vozů na jednom místě 

  • Kromě Kamazů se zde ukázala také autonomní Škoda Superb 

  • Během testů ale auta jezdila jen velmi opatrně 

Když se mluví o technologii autonomního řízení, nejčastěji se skloňují společnosti typu Uber nebo Waymo (Google). Na těchto systémech se pracuje ale třeba také v Rusku. Například Kamaz má malý bezpilotní autobus, který by měl vozit návštěvníky mistrovství světa ve fotbale. A nedávno v Rusku proběhla zajímavá akce zaměřená na autonomní vozy. V rámci takzvaného projektu Caravan bylo na jednom místě v jeden čas otestováno pět různých vozů bez řidiče. Jedním z nich byla Škoda Superb.

Škodu Superb vybavila systémem autonomního řízení společnost Starline. Nečekejte ale vůz podobný Volvu XC90 od Uberu, který by mohl jezdit v reálném provozu. Ruský autonomní Superb dosud jezdil maximálně rychlostí 15 km/h a během testů na reálné silnici poprvé vyzkoušel i 40 km/h.

Doporučujeme: Do ruského provozu míří první autonomní vozy. Zajisté to pro ně bude velká výzva

Právě takovou rychlostí se pohybovaly automobily po nové silnici nedaleko budovaného mostu vedoucího do města Kerč na poloostrově Krym. Jak to Škodě Superb při těchto (opatrných) testech šlo, můžete vidět na přiloženém videu. Kromě Škody Superb se testů zúčastnily také nákladní auta značky Kamaz nebo upravený Ford Focus.

Project Caravan má za cíl vytvořit silniční síť s infrastrukturou připravenou právě pro testování a provoz autonomních vozů v Rusku. Nedávná akce u mostu na anektovaný Krym byla pouze první fáze. Spolu se snahou o přípravu komunikací pro pohyb vozů bez řidiče chce ruské ministerstvo dopravy připravit také patřičnou legislativu.

Škoda Superb už umí jezdit bez řidiče! U nás ji ale nepotkáte
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

1 komentář

  1. Škoda Superb neumí jezdit bez řidiče, to společnost Starline umí vybavit auto tak aby jezdilo bez řidiče

PŘIDAT KOMENTÁŘ: