Škoda Superb dostala 353 koní. Zvládne teď maximální rychlost přes 260 km/h

  • Vrcholná Škoda Superb má 280 koní, pohon všech kol a převodovku DSG

  • Tato kombinace dělá z mladoboleslavské vlajkové lodi velmi svižný dopravní prostředek, ale výkonu může být i více

  • Společnost Shiftech nabízí 353 koní a 448 Nm

Nejrychlejší provedení Škody Superb osazené přeplňovaným benzinovým dvoulitrem disponuje parametry 206 kW (280 k) a 350 Nm. V kombinaci s pohonem všech kol a dvouspojkovou převodovkou DSG to znamená jediné: Superb 2.0 TSI 4×4 DSG je nejrychlejší produkční Škoda, jakou jste si kdy mohli pořídit. Ale pokud vám to nestačí, řešení najdete třeba u společnosti Shiftech.

Doporučujeme: Škoda Superb podražila až o sedmnáct tisíc 

Belgický úpravce připravil decentní tuning motoru, kdy zájemce dostane pouze přeprogramovanou řídicí jednotku. Výsledek je ovšem poměrně zajímavý, protože váš Superb 2.0 TSI nabídne po úpravě podle měření zmíněné společnosti 260 kW (353 k) a 448 Nm. Přesnější údaje týkající se dynamiky nejsou k dispozici, nicméně takto vylepšený Superb je údajně schopný jet více než 260 km/h.

Za celkem slušnou porci výkonu navíc si belgický úpravce naúčtuje 672 eur, tedy přibližně osmnáct tisíc korun. V rámci dalšího příslušenství si svůj Superb můžete nechat osadit ještě třeba sportovním vzduchovým filtrem za 85 eur.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

10 KOMENTÁŘE

  1. Přesně tak a co ostatní součásti podílející se na přenosu síly? Tam se teprve začnou točit peníze za opravy a výměny.

  2. to Michal :
    Vůbe ne. Netrefil ses troubo. Mají pravdu a nehledej v tom nic jiného. Je to jen názor na rozdíl od toho tvého nenávistného výblitku.

  3. 73 koni navíc z uz tak vyzdimanyho motoru , ta asi moc nevydrzi, turbo a vstřiky pujdou do zadele jako první

  4. To jsou zase zavistive komentare zamindrakovamych Cechacku,ubozaci,uzerte se zavisti! ??? …sorry Michal ale chalani majú pravdu čo sa týka spoľahlivosti… a keď už mám prachy na rozhadzovanie (napr. v servise za opravu poddimenzovaných dielov) určite si nekúpim škodu superb!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: