Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív

  • Výroba elektrických škodovek se rozjede v roce 2020

  • V roce 2019 přijde první plug-in hybridní model

  • V Mladé Boleslavi se budou vyrábět i komponenty pro elektromobily

Elektrické škodovky nejsou hudbou daleké budoucnosti. Prvního produkčního modelu s plně elektrickým pohonem se dočkáme v roce 2020, jeho montáž bude probíhat přímo v Mladé Boleslavi. Ačkoli podobu elektromobilu značky Škoda naznačil koncept Vision E, tedy crossover, ještě nebylo potvrzeno, do jaké kategorie chystaný elektrický vůz zamíří a zda to bude úplně samostatný model.

V roce 2019 pak bude zahájena výroba plug-in hybridního provedení současné generace Škody Superb, která se také dočká větší modernizace. Plug-in hybrid Škoda Superb zřejmě využije systém odzkoušený ve Volkswagenu Passat GTE. Ten kombinuje motor 1.4 TSI s elektromotorem o výkonu 85 kW a akumulátorem o kapacitě 9,9 kWh. Je ale možné, že Superb nakonec dostane jiný spalovací agregát i elektromotor. Záleží na tom, co v té době bude koncern VW preferovat. Spolu se Superbem přijde také plug-in hybridní SUV Kodiaq.

Doporučujeme: Galerie: Tajné a zapomenuté prototypy vozů značky Škoda z dob socialismu

Pokud jde o plně elektrický model, konkrétní informace ještě nemáme. Dokonce ani není jisté, jestli se bude jednat o samostatný model na platformě MEB pro elektrické vozy, nebo bude upraven nějaký ze stávajících modelů, jako tomu bylo v případě experimentální elektrické Octavie.

Škoda hodlá do roku 2025 prodávat hned pět elektromobilů a navíc nepočítá s tím, že bude jen kompletovat koncernové díly. Naopak, právě v Mladé Boleslavi má probíhat výroba a montáž částí elektrických pohonů pro celý koncern Volkswagen.

Koncern Volkswagen si chce také vyvíjet a vyrábět vlastní akumulátory, nechce se pouze spoléhat na systémy od jiných technologických společností.

Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: