Škoda Rapid – přehled novinek

ŠKODA dále opticky a technicky vylepšila svůj kompaktní model ŠKODA RAPID. Nové systémy osvětlení se starají o ještě větší bezpečnost. Cestující jsou díky Wi-Fi vždy online. V nabídce jsou nově tříválcové motory 1,0 TSI. Četné asistenční systémy zajišťují bezpečnost na palubě. Nabídka prostoru zůstává nadále velice štědrá.

Zde je přehled nejdůležitějších novinek: 

 • DESIGN:Díky nové přídi působí model ŠKODA RAPID širším dojmem. Záď s černě zabarvenými svítilnami působí sportovněji. Nově zpracovaný je interiér, který nabízí tradičně velkorysou prostornost. Zvenku kompaktní, uvnitř obrovský – prostor nad sedáky a před koleny i zavazadlový prostor s objemem 550 l stanovuje měřítka třídy.
 • MOTORY: Tři benzinové a dva naftové motory od 66 kW (90 k) do 92 kW (125 k). Dva úsporné a dynamické tříválcové motory 1,0 TSI nahrazují agregáty o objemu 1,2 l. Tříválcové motory jsou úsporné a mají klidný a kultivovaný chod.
 • INTELIGENTNÍ OSVĚTLENÍ: V hlavních světlometech jsou nyní k dispozici energeticky efektivní bi-xenonové výbojky, pro denní svícení je pak v nabídce technologie LED. Light Assist automaticky zapíná a vypíná potkávací světla. Asistent dálkových světel umí rozeznat následovaná a protijedoucí vozidla a v případě potřeby ztlumí dálkové světlo.
 • ASISTENČNÍ SYSTÉMY: K bezpečnostnímu standardu patří stabilizační systém ESC s integrovanými systémy ABS, ASR, EDS, brzdovým asistentem, multikolizní brzdou, která snižuje v případě nehody riziko dalších kolizí, a kontrolou tlaku v pneumatikách. Volitelně jsou navíc v nabídce: asistent rozpoznání únavy řidiče Driver Alert, Front Assist včetně funkce nouzové brzdy City, mlhové světlomety s integrovanou funkcí Corner, asistent rozjezdu do kopce, signalizace vzdálenosti při parkování vpředu a vzadu.
 • INFOTAINMENT:Coby součást standardní výbavy nebo na přání jsou k dostání prvky, jako například systém ŠKODA Surround, Bluetooth a Apple konektivita, až 3 USB zásuvky a slot na SD kartu. S rozhraním pro chytré telefony SmartLink+ –  obsluhuje standardy Apple CarPlay, Android Auto a MirrorLink™ – je možné přes ŠKODA One App využívat vybrané aplikace na displeji infotainmentu.
 • ŠKODA CONNECT: Cestující jsou vždy online díky službám Infotainment Online poskytujícím informace a zábavu a službám Care Connect, které poskytují asistenční služby a servis. Rozhraní SmartLink+ a aplikace Media Command 2.0 pomáhají k jednoduššímu propojení s mobilními přístroji.
 • SIMPLY CLEVER: Vůz ŠKODA RAPID nově nabízí dvě USB zásuvky na zadních sedadlech pro nabíjení chytrých telefonů nebo jiných malých mobilních přístrojů. Celkem vůz přináší 19 chytrých Simply Clever prvků.

ŠKODA RAPID – oblíbený rodinný vůz

 • Nový design přední a zadní části vozu
 • Nově zpracovaný interiér s modifikovaným vzhledem přístrojů
 • Typické pro vozy ŠKODA: velká prostornost a výhodný poměr ceny a užitné hodnoty
 • Bi-xenonové přední světlomety s technologií LED pro denní svícení
 • Rozsáhlá bezpečnostní výbava a nejmodernější asistenční systémy pro větší bezpečnost a pohodlí
 • Konektivita – s Wi-Fi na palubě vždy online
 • Dynamické a efektivní tříválcové motory 1,0 TSI
 • Tři výbavové stupně Active, Ambition, Style a sportovní varianta MONTE CARLO

Modernizovaný rodinný vůz ŠKODA RAPID byl dále vylepšen po stránce designu, techniky i výbavy. Nabídka prostoru zůstává výjimečná. Elegantní ŠKODA RAPID nabízí řadu technických novinek, jako například nové světelné a asistenční systémy, které zajišťují ještě větší bezpečnost, nebo ŠKODA Connect coby nové řešení v oblasti konektivity. Cestující jsou tak díky Wi-Fi vždy online. Nabídka pohonných jednotek nyní obsahuje nové úsporné tříválcové motory 1,0 TSI.

Tři výbavové stupně a sportovně laděná varianta MONTE CARLO

V portfoliu modelů značky ŠKODA se ŠKODA RAPID řadí mezi modely ŠKODA FABIA a ŠKODA OCTAVIA. Segment kompaktních vozů se na celosvětovém automobilovém trhu podílí přibližně 36 %. V rámci této třídy připadá 42 % na sedany nebo liftbacky. Podle expertů na vývoj automobilového trhu vzroste do roku 2020 podíl celosvětově prodávaných vozů tohoto typu přibližně o 50 %. Vůz ŠKODA RAPID přitom stále platí za jeden z nejatraktivnějších modelů v tomto segmentu. Nabízí se ve výbavových stupních Active, Ambition a Style. K tomu se přidává sportovně laděná varianta MONTE CARLO.

Nový design přídě a zádě

Optické vylepšení je u vozu ŠKODA RAPID zvláště výrazné na přídi s nově řešeným nárazníkem a předními světlomety. Modifikované mlhové světlomety ve spodní části nárazníku jsou propojeny tenkou chromovanou lištou (standardně pro výbavový stupeň Style). Příď tak působí širším dojmem.

Pro značku ŠKODA typické zadní svítilny ve tvaru písmene C mají nyní černě zabarvené kryty, což propůjčuje zadní části vozu ŠKODA RAPID ještě sportovnější vzhled. Kola jsou k dispozici v několika nových designech.

Při pohledu z profilu působí vůz ŠKODA RAPID velmi emotivně díky siluetě připomínající kupé a dlouhému rozvoru kol. Ostrá Tornado linie vytváří napínavou hru světel a stínů na plochách karoserie. Rozměrné páté, vzhůru výklopné dveře zavazadlového prostoru umožňují snadné nakládání zavazadel.

Designové novinky pokračují v interiéru. Při nastupování nejprve zaujmou nové dekorační lišty ve všech dveřích. Nově řešené jsou výdechy ventilace a dekorační lišta na přístrojové desce (od výbavového stupně Ambition), přístrojový štít a ovládací panel manuální klimatizace a topení.

Měřítko prostornosti

Flexibilita vozu ŠKODA RAPID s velkou vzhůru výklopnou zádí a nadprůměrnou vnitřní prostorností představuje podstatnou konkurenční výhodu. Jeho kompaktní vnější rozměry (délka 4 483 mm, šířka 1 706 mm, výška 1 461 mm) a v porovnání s vnějšími rozměry obzvláště prostorný interiér jsou důvodem velké obliby vozu ŠKODA RAPID u rodin. Pohodlně a komfortně může cestovat až 5 osob. Velkorysý je i prostor nad sedákem na zadních sedadlech 972 mm a 65mm prostor před koleny. Tyto hodnoty patří k nejlepším ve třídě. Objem zavazadlového prostoru 550 l patří také k vůbec nejštědřejším v porovnání s konkurencí.

Inteligentní Light Assist

V rámci modernizace modelu ŠKODA RAPID byla přepracována světelná technika. V nabídce jsou hned tři provedení, dostupná v závislosti na stupni výbavy.

Špičkové řešení, standardně dodávané pro provedení MONTE CARLO, resp. na přání dostupné pro výbavy Ambition a Style, představují světlomety s bi-xenonovými výbojkami, denním svícením a směrovými světly s technologií LED. Denní svícení je v tomto případě realizováno diodovým světelným vodičem ve formě horizontálního světelného pásu, který dodává vozu nezaměnitelný vzhled. Když řidič zapne směrové světlo, přepne diodový pás denní svícení na směrové světlo. Celý systém doplňuje Light Assist, který mj. zapíná denní svícení s aktivací zapalování. Senzor pak neustále vyhodnocuje světelné poměry a v případě potřeby zapíná nebo vypíná potkávací světla. To platí pro stmívání i pro průjezdy lesem či tunely. Tlumené světlo se také automaticky aktivuje, jakmile jsou spuštěny stěrače. Funkce Coming Home a Leaving Home zajišťují osvětlení po definovanou dobu. Okolí vozu je osvětleno tak, aby cestující mohli bezpečně a komfortně nastoupit či vystoupit.

Nový Asistent dálkových světel (Auto Light Assist) neustále zajišťuje optimální osvětlení vozovky. Při rychlostech nad 60 km/h rozeznává senzor vpředu jedoucí vozidla (až do vzdálenosti 400 m) a protijedoucí vozidla (do 1 000 m) a v případě potřeby samočinně ztlumí dálková světla.

Vůz ŠKODA RAPID může být ve výbavových stupních Ambition a MONTE CARLO na přání vybaven také mlhovými světlomety včetně funkce Corner. Tento prvek je pro výbavu Style součástí standardní výbavy.

Rozsáhlá nabídka prvků aktivní a pasivní bezpečnosti

Dlouhý rozvor kol, precizně vyladěný podvozek a tuhá struktura karoserie poskytují solidní základ pro stabilní jízdní dynamiku. K bezpečnostnímu standardu patří stabilizační systém ESC s integrovanými systémy ABS, ASR, EDS, brzdovým asistentem, multikolizní brzdou, která snižuje v případě nehody riziko dalších kolizí, a kontrolou tlaku v pneumatikách.

Pro vůz ŠKODA RAPID jsou rovněž v nabídce moderní asistenční systémy jako asistent pro rozpoznání únavy řidiče Driver Alert a Front Assist včetně funkce nouzové brzdy City. Volitelné funkce jako mlhové světlomety s funkcí Corner nebo asistent při rozjezdu do kopce zvyšují úroveň aktivní bezpečnosti. O pohodlí a bezpečí se stará signalizace vzdálenosti při parkování vpředu a vzadu.

Systémy pasivní bezpečnosti chrání pasažéry v případě nárazu mimo jiné pomocí šesti standardně dodávaných airbagů – čelních, bočních a hlavových a také pomocí výškově nastavitelných tříbodových předních bezpečnostních pásů s předpínači vpředu. Tuhá karoserie ovlivňuje excelentní deformační chování vozu při nárazu.

Efektivní a dynamické tříválcové motory 1,0 TSI

I motory ve voze ŠKODA RAPID jsou na špičkové úrovni: Všechny disponují technikou snižující spotřebu jako je rekuperace brzdné energie a systém Start-Stop a splňují emisní normu EU 6. K dispozici je pětistupňová, resp. šestistupňová manuální převodovka a sedmistupňová převodovka DSG.

Novinkou ve voze ŠKODA RAPID jsou pohonné jednotky 1,0 TSI. Tříválcové motory se vyznačují velkou agilitou a úsporností. Jsou v nabídce ve dvou výkonových variantách:

1,0 TSI/70 kW (95 k), max. rychlost 187 km/h, 0 – 100 km/h za 11,0 s, kombinovaná spotřeba 4,4 l/100 km, CO2 101 g/km. Převodovka: pětistupňová manuální nebo sedmistupňová DSG.

1,0 TSI/81 kW (110 k), max. rychlost 200 km/h, 0 – 100 km/h za 9,8 s, kombinovaná spotřeba 4,5 l/100 km, CO2 104 g/km Převodovka: šestistupňová manuální.

(Všechny údaje platí pro verze s manuálními převodovkami).

 Díky své kompaktní konstrukci a klikové skříni ze slitin hliníku váží o 10 kg méně než agregáty o objemu 1,2 l, které nahrazují, a mají klidný a kultivovaný chod. Díky menším volným setrvačným silám nepotřebují vyvažovací hřídel, která je jinak u tříválcových motorů obvyklá. Tím se snížila hmotnost, spotřeba i emise CO2.

Vedle obou výkonových verzí motoru 1,0 TSI se pro vůz ŠKODA RAPID nabízejí další tři agregáty. Všechny motory mají rekuperaci brzdné energie i systém Start-Stop a plní emisní normu EU 6. Naftové motory pracují s přímým vstřikováním common rail a filtrem pevných částic. Na výběr jsou:

1,4 TSI/92 kW (125 k), max. rychlost 208 km/h, 0 – 100 km/h za 9,0 s, kombinovaná spotřeba 4,8 l/100 km, CO2 113 g/km. Převodovka: sedmistupňová DSG.

1,4 TDI/66 kW (90 k), max. rychlost 185 km/h, 0 – 100 km/h za 11,7 s, kombinovaná spotřeba 3,9 l/100 km, CO2 103 g/km. Převodovka: pětistupňová manuální nebo sedmistupňová DSG.

1,6 TDI/85 kW (116 k), max. rychlost 201 km/h, 0 – 100 km/h za 10,0 s, kombinovaná spotřeba 4,1 l/100 km, CO2 107 g/km. Převodovka: pětistupňová manuální.

(Všechny údaje platí u motorů TDI pro verzi s manuální převodovkou, u motoru TSI pro verzi s převodovkou DSG).

Díky službám ŠKODA Connect vždy online

Cestující ve vylepšeném voze ŠKODA RAPID jsou na přání díky Wi-Fi hotspotu vždy online. Nové služby ŠKODA Connect se skládají ze souboru služeb Infotainment Online, které poskytují informace a zábavu, a služeb Care Connect, které poskytují asistenční služby a servis. Služby Infotainment Online zahrnují mimo jiné služby Dopravní informace online, které se zobrazují v reálném čase, dále službu Čerpací stanice (včetně cen pohonných hmot), Parkovací místa, dále přenáší aktuální zprávy nebo informace o počasí.

Služby Care Connect podporují řidiče v mnoha situacích a jsou k dostání pro všechny varianty výbav s infotainment systémy Amundsen a Swing. Nabídka zahrnuje automatické tísňové volání (Emergency Call), které po aktivaci zádržného systému inicializuje spojení s tísňovou linkou. Ke službám Care Connect patří dále služba Pomoc na cestě a Proaktivní servisní služba s přímým spojením s požadovaným servisem ŠKODA pro případné dotazy nebo sjednání příštího termínu prohlídky.

Pomocí aplikace ŠKODA Connect na chytrém telefonu má řidič kdykoliv na dálku přístup k údajům o vozidle nebo může ověřit jeho stav. Navíc je tu možnost posílat do vozidla cíle navigace. Kdo si již nevzpomíná, kde auto parkuje, může si také na chytrém telefonu zobrazit aktuální polohu vozidla.

Rozsáhlá nabídka infotainmentu

Hudební a navigační systémy vozu ŠKODA RAPID jsou založeny na druhé generaci koncernové modulární stavebnice infotainmentu. K dispozici je systém ŠKODA Surround, Bluetooth s hlasovým ovládáním a zásuvky USB. Pomocí rozhraní pro chytré telefony SmartLink+ – obsluhuje standardy Apple CarPlay, Android Auto a MirrorLink™ – je navíc možné na displeji vozu ŠKODA RAPID využívat aplikace nebo přenášet do chytrého telefonu data z vozidla. Od výbavového stupně Ambition je k dispozici systém Media Command 2.0, který umožňuje ovládat palubní infotainment Amundsen ze zadních sedadel prostřednictvím mobilní aplikace.

Simply Clever: dvě další USB zásuvky v zadní části vozu

Četná řešení Simply Clever zajišťují oblibu modelů ŠKODA. K novinkám ve vylepšeném voze ŠKODA RAPID patří dvě USB zásuvky v zadní části vozu pro nabíjení chytrých telefonů nebo jiných malých mobilních přístrojů.

Ve voze je 19 chytrých řešení (coby součást standardní výbavy nebo na přání), jako například škrabka na led ve víčku nádrže, oboustranný gumotextilní koberec zavazadlového prostoru, držák výstražné vesty pod sedadlem řidiče nebo deštník v přihrádce pod sedadlem spolujezdce. 

ŠKODA RAPID MONTE CARLO

Symbolem sportovního charakteru, individuality a výjimečného designu jsou výrazné modely ŠKODA MONTE CARLO. Bodují svými sportovními stylovými prvky, sportovně laděným interiérem a atraktivní výbavou. Označení MONTE CARLO připomíná dlouhou a úspěšnou tradici značky v oblasti motorsportu.

Černé designové prvky zvýrazňují dynamický charakter. Rámeček mřížky chladiče a kryty vnějších zpětných zrcátek jsou černé, stejně jako hrana předního a zadního spoileru a prahové lišty. V rámci standardní výbavy dostává vůz ŠKODA RAPID MONTE CARLO černá 16“ kola s broušeným obvodovým kruhem, na přání jsou v nabídce černá leštěná 17“ kola.

Zadní boční okna a sklo pátých dveří jsou zatmavená (SunSet), stejně tak zadní svítilny. Sportovní charakter ukazuje navíc černě lakovaný zadní difuzor.

Model ŠKODA RAPID MONTE CARLO nabízí ve standardní výbavě bi-xenonové světlomety. Součástí paketu jsou tmavě zabarvené mlhové světlomety s integrovanou funkcí Corner.

Sportovně laděný je také interiér vozu ŠKODA RAPID MONTE CARLO. Tříramenný sportovní volant potažený perforovanou kůží a červené ozdobné obšití zajišťují efektní kontrast. V černé kůži s červeným ozdobným obšitím je také hlavice řadicí páky, středová loketní opěra a loketní opěry ve dveřích. Řidič a spolujezdec sedí na sportovních sedadlech, která jsou potažena individuálními látkami v černo-červeném designu se šedými podélnými pruhy. Nástupní prahové lišty u předních dveří jsou ozdobeny nápisy Monte Carlo, černé koberce zase ozdobnými stehy. Na palubní desce podtrhuje sportovní pocit lišta s karbonovým vzhledem. Pedály jsou z ušlechtilé oceli. Sdružený panel přístrojů je stejně jako dříve podbarven speciální sportovní grafikou.

 

Design exteriéru: Nová příď, precizní a elegantní design

 • Nově ztvárněná příď vůz ŠKODA RAPID opticky rozšiřuje
 • Tmavě zabarvené zadní svítilny propůjčují sportovní vzhled
 • Bi-xenonové hlavní světlomety, denní svícení s technologií LED
 • Asistent dálkových světel se automaticky stará o co nejlepší osvětlení vozovky

Design vozu ŠKODA RAPID byl dále vylepšen. Svým jasným, precizním, svěžím a nadčasovým vzhledem představuje ŠKODA RAPID tvůrčí milník v segmentu kompaktních liftbacků. Nový designový jazyk značky ŠKODA je synonymem preciznosti, jasných linií a maximálně funkční koncepce.

Nový designový jazyk značky ŠKODA je výsledkem intenzivní a dlouhodobé práce mezinárodního týmu designerů. Více než 70 specialistů kreslí, navrhuje a utváří budoucí modely ŠKODA

Čistě modelované plochy a ostře tažené linie vyjadřují zvláštním způsobem kompaktní proporce. Příď vozu ŠKODA RAPID je markantním vyjádřením nové interpretace designu značky ŠKODA. Kvalitně vyhlížející mřížka chladiče má jemně naznačený chromovaný rámeček a je tvořena 19 vertikálně uspořádanými lamelami. Mřížka chladiče modelovaná s velkou láskou k detailu tvoří společně s výraznými světlomety uzavřený grafický celek. To propůjčuje přídi vozu optickou šířku a nachází optický ekvivalent v jednotě nově ztvárněných mlhových světlometů a vstupu vzduchu v předním nárazníku. Jemná chromová lišta v dolní části nárazníku (součást standardní výbavy pro výbavovýstupeň Style) spojuje mlhové světlomety a zvláště zdůrazňuje šířku vozu

ŠKODA RAPID na silnici oslovuje svým působivým výrazem a solidností. Silueta připomínajcí kupé a dlouhý rozvor kol 2 602 mm zvýrazňují zvláštním způsobem eleganci celého vozu. Protažené prolisy zdůrazňují podélnou dynamiku vozu a harmonicky rozdělují boční plochy. Ostrá Tornado linie vytváří napínavou hru světel a stínů na plochách karoserie. Každá linie končí výrazným zakončením.

Také zadní část vozu ŠKODA RAPID zprostředkovává tvůrčí preciznost a svěžest, má logické i svébytné tahy. Zadní svítilny ukazují známý motiv ve tvaru písmene C v nové podobě s jemným křišťálovým brusem. Krycí skla jsou nyní zatmavená a propůjčují zadní části vozu ještě sportovnější vzhled. Mezi zadními svítilnami tvoří na obou stranách tři linie v plechu přesně vymezené trojúhelníky, které dávají zádi vozu zvláštní charakteristický znak. Spáry mezi blatníky a nárazníky jsou využity jako tvůrčí prvek.

Energicky tvarované blatníky skýtají prostor kolům až do velikosti 17“. Rozsáhlá nabídka kol přesvědčuje stejně jako exteriér vozu ŠKODA RAPID atraktivním a bohatým výběrem. Nově v nabídce jsou patnáctipalcová kola Evora (stříbrná) a Vigo (stříbrná/černá metalická) pro velikost 16“ a také 17“ kola Trius (stříbrná) a pro variantu MONTE CARLO 17“ kola Torino (černě leštěná).

Nové inteligentní systémy osvětlení

V rámci modernizace modelu ŠKODA RAPID byla přepracována světelná technika. V nabídce jsou hned tři provedení, dostupná v závislosti na stupni výbavy.

Výchozí provedení Active využívá hlavní světlomety se dvěma páry odrazných ploch. Vnější je určen potkávacím světlům, vnitřní dálkovým. V obou je použita halogenová žárovka H7. Standardem je světlo pro denní svícení.

Od provedení Ambition přebírá funkci denního svícení řada světelných diod, umístěná horizontálně mezi dálkovým světlometem a směrovkou.

Špičkové řešení, standardně dodávané pro provedení MONTE CARLO, resp. na přání dostupné pro výbavy Ambition a Style, představují světlomety s bi-xenonovými výbojkami, denním svícením a směrovými světly s technologií LED. Denní svícení je v tomto případě realizováno diodovým světelným vodičem ve formě horizontálního světelného pásu, který dodává vozu nezaměnitelný vzhled. Když řidič zapne směrové světlo, přepne diodový pás denní svícení na směrové světlo. Celý systém doplňuje Light Assist, který mj. zapíná denní svícení s aktivací zapalování. Senzor pak neustále měří světelné poměry a v případě potřeby zapíná nebo vypíná potkávací světla. To platí pro stmívání i pro průjezdy lesem či tunely. Tlumené světlo se také automaticky aktivuje, jakmile jsou spuštěny stěrače. Funkce Coming Home a Leaving Home zajišťují osvětlení po definovanou dobu. Okolí vozu je osvětleno tak, aby cestující mohli bezpečně a komfortně nastoupit či vystoupit.

Nový Asistent dálkových světel (Auto Light Assist) neustále zajišťuje optimální osvětlení vozovky. Při rychlostech nad 60 km/h rozeznává senzor vpředu jedoucí vozidla (až do vzdálenosti 400 m) a protijedoucí vozidla (do 1 000 m) a v případě potřeby samočinně ztlumí dálková světla.

Vůz ŠKODA RAPID může být ve výbavových stupních Ambition a MONTE CARLO na přání vybaven také mlhovými světlomety včetně funkce Corner. Tento prvek je pro výbavu Style součástí standardní výbavy.

Interiér: Velkorysý prostor v kompaktní třídě

 • Působivá nabídka prostoru v porovnání s konkurencí
 • Špičkové hodnoty na zadních sedadlech v oblasti prostoru pro hlavu a před koleny
 • Základní objem zavazadlového prostoru 550 l
 • Velké páté dveře usnadňují nakládání zavazadel
 • Nové dekorační lišty ve dveřích

ŠKODA RAPID patří v kompaktní třídě k premiantům v oblasti prostornosti a objemu zavazadlového prostoru. Cestující na zadních sedadlech si užívají nadprůměrně velkorysého prostoru před koleny 65 mm. Vzadu se díky 972 mm prostoru nad sedákem cítí velmi dobře i cestující velkého vzrůstu. S 550 l zavazadlového prostoru nabízí kompaktní liftback místo pro zavazadla celé rodiny. Jejich pohodlné nakládání umožňují velké, vzhůru výklopné páté dveře.

Interiér září elegancí, perfektní ergonomií a vysokou funkčností. Čtvery široce otevíratelné dveře umožňují všem cestujícím pohodlné nastupování. Při něm padnou do oka nejprve dekorační lišty na výplních dveří. Nově zpracovány byly výdechy ventilace a dekorační lišta v palubní desce (od výbavového stupně Ambition), přístrojový štít a ovládací panel manuální klimatizace a topení.

Interiér svým horizontálním ztvárněním naznačuje již na první pohled velkorysost. Jemně vykreslené chromované prvky na ovládacích prvcích vyšších stupňů výbav působí solidně a hodnotně. V zorném úhlu řidiče je ergonomický tříramenný volant s logem ŠKODA a dobře strukturovaný sdružený panel přístrojů. Všechny výbavové stupně mají výškově a podélně nastavitelný volant, přední sedadla jsou vždy výškově i podélně nastavitelná.

Ergonomicky uspořádaný je ovládací panel klimatizace, infotainment systém i ovládací prvky na středové konzoli. Propracované tvarování a kvalitní potahové látky sedadel navozují příjemný pocit z pobytu na palubě. Četná odkládací místa ve dveřích a středové konzoli poskytují velký prostor.

Velkorysý prostor

Přes obvyklé vnější rozměry – délka 4 483 mm, šířka 1 706 mm, výška 1 461 mm – patří model ŠKODA RAPID k nejprostornějším zástupcům ve své třídě. Celý interiér, nabízející pohodlný prostor pro pět osob, je velkoryse pojat. Díky 65 mm před koleny cestujících na zadních sedadlech patří vůz ŠKODA RAPID do špičkové skupiny kompaktních liftbacků. To samé platí i pro velkorysý prostor pro hlavu (nad zadním sedákem) 972 mm. Vpředu je to dokonce 1014 mm. S 550 l má vůz navíc obrovský zavazadlový prostor, který se sklopenými opěradly zadních sedadel naroste až na 1490 l. Ložná plocha je při sklopeném zadním opěradle dlouhá 1808 mm. Velké páté dveře také umožňují pohodlné nakládání větších předmětů. Nakládací hrana je jen 690 mm nad úrovní vozovky. ŠKODA RAPID poskytuje skutečně optimální prostor pro rodinné cesty.

Výběr a kombinace použitých modulů kombinují velkorysé vlasnosti. Tak například zadní náprava a optimalizované nastavení podvozku nezajišťují pouze vynikající jízdní vlastnosti a stabilní chování v zatáčkách, ale také užitečné zatížení až 580 kg (s paketem pro špatné cesty a včetně 75 kg hmotnosti řidiče).

Motory: Nové tříválcové motory 1,0 TSI – úsporné a dynamické 

 • Nové: dynamické a úsporné tříválcové motory TSI se zdvihovým objemem 1,0 l
 • Na výběr jsou dva benzinové motory s třemi výkonovými variantami a dva naftové motory
 • Výkonové spektrum pokrývá pásmo od 66 kW (90 k) do 92 kW (125 k)
 • Pětistupňová, resp. šestistupňová manuální převodovka nebo sedmistupňová převodovka DSG

Vůz ŠKODA RAPID je v karosářské verzi liftback nabízen se čtyřmi motory v pěti výkonových variantách. Výkonové spektrum pokrývá pásmo od 66 kW (90 k) do 92 kW (125 k). Novinkou je úsporný a dynamický tříválcový motor 1,0 TSI ve dvou výkonových variantách. Společný technický jmenovatel dvou benzinových a dvou naftových motorů je harmonická souhra přeplňování a přímého vstřikování. Všechny pohonné jednotky jsou vybaveny systémem Start-Stop a rekuperací brzdné energie. Plní požadavky emisní normy Euro 6. Úspoře paliva napomáhá také nové olejové čerpadlo s plynule regulovatelným výkonem. Potřebný tlak oleje je neustále přizpůsobován zatížení motoru. K dispozici jsou pětistupňové a šestistupňové manuální převodovky a sedmistupňová převodovka DSG.

Moderní hnací agregáty vozu ŠKODA RAPID pracují velmi efektivně. Kombinace systému Start‑Stop a rekuperace brzdné energie vede k úsporovému potenciálu 5 až 8 % paliva. Model ŠKODA RAPID je tak jedním z nejhospodárnějších a nejúspornějších kompaktních liftbacků na trhu.

Nízká spotřeba není dána jen moderní konstrukcí motoru s přímým vstřikováním a přeplňováním. K důležitým opatřením pro výrazné snížení spotřeby v městském provozu patří systém Start‑Stop. V době, kdy vůz stojí a chod motoru není poteba – například při čekání na červenou – motor automaticky vypne.

Snížení spotřeby zaručuje také rekuperace brzdné energie. Energie vynaložená během jízdy je využita optimálně. Při jízdě bez plynu a během brzdění se zvyšuje napětí v alternátoru, které je využito pro nabíjení autobaterie. Při zrychlení nebo při konstantní rychlosti lze pak napětí alternátoru znovu snížit. To odlehčí motor a snižuje spotřebu.

Pro vylepšený vůz ŠKODA RAPID jsou poprvé v nabídce litrové motory TSI. Tříválcové motory se vyznačují svou agilitou a úsporností a jsou k dostání ve dvou výkonových variantách:

1,0 TSI/70 kW (95 k), max. rychlost 187 km/h, 0 – 100 km/h za 11,0 s, kombinovaná spotřeba 4,4 l/100 km, CO2 101 g/km. Převodovka: pětistupňová manuální nebo sedmistupňová DSG.

1,0 TSI/81 kW (110 k), max. rychlost 200 km/h, 0 – 100 km/h za 9,8 s, kombinovaná spotřeba 4,5 l/100 km, CO2 104 g/km. Převodovka: šestistupňová manuální.

(Všechny údaje platí pro verzi s manuální převodovkou). 

Motory spojují četné přednosti. Díky své kompaktní konstrukci a klikové skříni ze slitin hliníku váží o 10 kg méně než původně používané agregáty o objemu 1,2 l a mají klidný a kultivovaný chod. Díky menším volným setrvačným silám nepotřebují vyvažovací hřídel, která je jinak u tříválcových motorů obvyklá. To předstvuje úsporu hmotnosti a pomáhá snížit spotřebu paliva a emise CO2. Stejného efektu dosahuje olejové čerpadlo s plynule regulovatelným výkonem. Potřebný olejový tlak je neustále přizpůsobován zatížení motoru. Chladič trubodmychadla je integrován do sacího potrubí, tím dochází k velmi spontánnímu nárůstu plnícího tlaku. Kromě klidného chodu udivuje i dynamický zvuk nových pohonných jednotek. Motor 1,0 TSI 70 kW je k dispozici s manuální pětistupňovou převodovkou nebo sedmistupňovou převodovkou DSG. Verze s výkonem 81 kW je dodávána se šestistupňovou manuální převodovkou. 

Vedle obou motorů 1,0 TSI se pro vůz ŠKODA RAPID nabízejí tři další agregáty. Naftové motory pracují s přímým vstřikováním common rail a filtrem pevných částic. Špičkovou motorizací je čtyřválec TSI.

Na výběr jsou jednotky:

1,4 TSI/92 kW (125 k), max. rychlost 208 km/h, 0 – 100 km/h za 9,0 s, kombinovaná spotřeba 4,8 l/100 km, CO2 113 g/km. Převodovka: sedmistupňová DSG.

1,4 TDI/66 kW (90 k), max. rychlost 185 km/h, 0 – 100 km/h za 11,7 s, kombinovaná spotřeba 3,9 l/100 km, CO2 103 g/km. Převodovka: pětistupňová manuální nebo sedmistupňová DSG.

1,6 TDI/85 kW (116 k), max. rychlost 201 km/h, 0 – 100 km/h za 10,0 s, kombinovaná spotřeba 4,1 l/100 km, CO2 107 g/km. Převodovka: pětistupňová manuální.

(Všechny údaje platí u motorů TDI pro verzi s manuální převodovkou, u motoru TSI pro verzi s převodovkou DSG).

Se službami ŠKODA CONNECT vždy online 

 • Dopravní informace online s navigací v reálném čase
 • SmartLink+ přináší aplikace pro chytré telefony do vozu
 • Care Connect: automatické tísňové volání a pomoc při poruchách
 • Aplikace ŠKODA Connect umožňuje dálkový přístup k vozu

Cestující ve voze ŠKODA RAPID jsou na přání vždy online. Služby ŠKODA Connect se skládají ze služeb Infotainment Online, které přináší více informací a zábavy, a ze služeb Care Connect, které nabízejí asistenční služby a servis. Zjednodušeny jsou navigace v reálném čase s doporučením objížděk při dopravních komplikacích a vyhledávání parkovacích míst a čerpacích stanic. V nouzové situaci je automaticky zavolána pomoc. Pomocí aplikace ŠKODA Connect lze zobrazit ůdaje o vozu nebo do vozu na dálku importovat trasy. Smart Link+ umožní zobrazení aplikací z chytrého telefonu na displeji infotainment systému i využívat data z vozu v mobilním telefonu.

ŠKODA Connect – Informace online a služby Care Connect

Cestující ve voze ŠKODA RAPID jsou nyní na přání díky Wi-Fi hotspotu vždy online. Nové služby ŠKODA Connect se skládají ze služeb Infotainment Online a služeb Care Connect. Jednou ze služeb v portfoliu Infotainment Online jsou Dopravní informace online – dopravní situace na vybrané trase se přitom přenáší v reálném čase a v případě dopravní zácpy navrhne systém objezdové trasy. Kromě toho zobrazuje Infotainment Online čerpací stanice (včetně aktuálnch cen pohonných hmot) na vybrané trase, podává přehled o parkovištích v cílovém místě nebo informuje o aktuálních zprávách nebo předpovědi počasí.

Služby Care Connect podporují řidiče v mnoha situacích a jsou k dostání pro všechny varianty výbavy s infotainment systémy Swing a Amundsen.

Nabídka zahrnuje automatické tísňové volání (Emergency Call), které po aktivaci zádržného systému inicializuje spojení s tísňovou linkou. Lze ho také aktivovat manuálně. Ke službám Care Connect patří kromě toho služba Pomoc na cestě, kdy se stisknutím tlačítka zorganizuje pomoc nebo se zodpoví dotazy ohledně techniky vozu. Proaktivní servisní služba umožňuje zaslat včas před termínem servisní prohlídky do servisu ŠKODA relevantní údaje o voze. 

Pomocí aplikace ŠKODA Connect na chytrém telefonu může řidič kdykoliv z dálky vyvolat informace o stavu zavření dveří nebo střešního okna nebo o zůstatku paliva ve voze ŠKODA RAPID. Navíc je zde možnost zasílat cíle navigace do vozu. Kdo si již nedokáže vzpomenout, kde vůz parkuje, zobrazí si také na chytrém telefonu aktuální parkovací polohu vozu.

Infotainment systémy nové generace

Další plus v oblasti komfortu zajišťují v interiéru hudební a navigační systémy založené na druhé generaci modulární stavebnice infotainmentu. Sem patří systémy Swing – podle verze k dostání standardně nebo na přání se systémem ŠKODA Surround – Blues a navigační systém Amundsen. Swing a Amundsen disponují mimo jiné USB zásuvkou, slotem na SD kartu nebo Aux In vstupem. Navíc mohou zákazníci systém Amundsen vylepšit o rozhraní SmartLink+. Potom mají možnost pomocí standardů MirrorLink™ používat mnohé aplikace z vlastního chytrého telefonu jednoduše přes displej ve voze. Naopak data z řídicí jednotky vozidla lze díky tomuto systému využívat v chytém mobilním telefonu. SmartLink+ podporuje standardy MirrorLink™, Apple CarPlay a Android Auto.

K dispozici je i nový systém Media Command 2.0, který umožňuje ovládat palubní infotainment Amundsen ze zadních sedadel prostřednictvím mobilní aplikace.

Asistenční systémy: Bezpečnostní technika

na úrovni vyšších tříd

 • Kompaktní liftback s rozsáhlou bezpečnostní výbavou
 • Multikolizní brzda jako součást standardní výbavy, Front Assist s funkcí nouzové brzdy City a asistent pro rozpoznání únavy volitelně na přání
 • ABS, ESC a šest airbagů patří k základní výbavě
 • Elektromechanický posilovač řízení pracující v závislosti na rychlosti

Vůz ŠKODA RAPID nabízí nejmodernější techniku, špičkovou bezpečnost, působivou efektivitu a mimořádný komfort. Aktivní a pasivní bezpečnost jsou na úrovni vozů vyšších tříd. Ke standardní či volitelné nabídce patří multikolizní brzda, stabilizační program pro jízdu s přívěsem, Front Assist s funkcí nouzové brzdy City, asistent rozjezdu do kopce, sledování tlaku v pneumatikách a rozpoznání únavy řidiče.

Aktivní bezpečnost

Kompaktní liftback je standardně vybaven rozsáhlou bezpečnostní sadou, která zahrnuje protiblokovací systém (ABS), elektronickou kontrolu stabilizace (ESC), protiprokluzový systém (ASR), elektronické rozdělení brzdné síly (EBV) a brzdový asistent.

K bezpečnostním asistenčním systémům každého vozu ŠKODA RAPID patří stabilizační program pro jízdu s přívěsem a multikolizní brzda. Multikolizní brzda snižuje riziko následné kolize po prvním nárazu. Zasahuje automaticky, jakmile je identifikována primární kolize, i když již řidič nešlape na brzdu. Automatické přibrzďování probíhá až do zbytkové rychlosti 10 km/h. Řidič může systém kdykoliv deaktivovat tím, že přidá plyn nebo sám začne naplno brzdit.

Front Assist se aktivuje při hrozící srážce. Radarový senzor integrovaný v přední části vozu permanentně měří vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla. Čím menší je vzdálenost od vpředu jedoucího řidiče, tím silněji zasahuje Front Assist do dění. V prvním stupni dojde k optickému varování, aby řidič dodržoval odstup od vozidla před sebou. Další stupeň varuje opticky a akusticky před blížící se překážkou a připravuje brzdnou soustavu. Hlavní varování proběhne ve třetím stupni krátkým přibrzděním a automatickým částečným brzděním. Nejvyšší stupeň nakonec zapojí brzdového asistenta a probíhá automatický brzdný zásah. Pokud řidič vůbec nereaguje, dojde k plnému brzdění.

V rychlostech mezi 5 a 30 km/h pracuje Front Assist s funkcí nouzové brzdy City. Ta při rychlostech do 30 km/h přivede vůz ŠKODA RAPID automatickým brzděním až k úplnému zastavení, pokud řidič nereaguje na překážku před vozem.

Nadměrná únava řidiče je jedna z nejčastějších příčin nehod. Asistent pro rozpoznání únavy řidiče Driver Alert, pro vůz ŠKODA RAPID dodávaný na přání, dokáže tento problém zmírnit. Na základě způsobu řízení řidiče rozezná systém odchylky od normálního způsobu jízdy a tím upadající koncentraci řidiče. Optické upozornění na sdruženém panelu přístrojů doporučí udělat přestávku.

Aktivní bezpečnost zlepšují další volitelné systémy na přání. V nabídce jsou mlhové světlomety s integrovanou funkcí Corner. Funkce automaticky zapne – dle úhlu natočení volantu – levý nebo pravý mlhový světlomet, zlepší tak výhled řidiče a zvýší viditelnost vozu ŠKODA RAPID pro ostatní. Sledování tlaku pneumatik (v zemích EU součást standardní výbavy) informuje řidiče opticky a akusticky o ztrátě tlaku. Také další volitelná funkce v podobě asistenta rozjezdu do kopce zlepšuje aktivní bezpečnost. Systém umožňuje rozjezd do kopce bez rizika zpětného pohybu. V tomto případě není třeba použít ruční brzdu. Asistent rozjezdu do kopce od pětiprocentního stoupání automaticky na cca 2 s zabrání zpětnému pohybu vozidla.

Pasivní bezpečnost

V případě nehody vozu ŠKODA RAPID zasáhne několik systémů, které sníží riziko poranění cestujících. Všichni jsou v případě nehody chráněni tříbodovými bezpečnostními pásy, vpředu s předpínači. Během několika milisekund napnou předpínače zapnuté bezpečnostní pásy. Omezovače tahu sníží hrozící zatížení hrudníku. K ochraně posádky je připravena i šestice sériově montovaných airbagů. Pro transport dětské sedačky je airbag spolujezdce vybaven funkcí deaktivace. Velkoplošné airbagy chrání hlavu cestujících sedících vpředu a vzadu po stranách při bočním nárazu. Pro zlepšenou bezpečnost dětí je možné upevnit sedačky na zadních vnějších sedadlech pomocí ukotvení Isofix a TopTether (přídavný horní upevňovací popruh).

Při nehodě a aktivaci airbagů se automaticky přeruší přívod paliva a vybrané proudové okruhy, aby se případně unikající palivo nevznítilo. Automatické odemknutí centrálního zamykání usnadní opuštění resp. otevření vozu zvenku, zapnutí vnitřního osvětlení pomůže cestujícím při orientaci ve tmě. Kromě toho jsou automaticky aktivována varovná směrová světla. Vůz ŠKODA RAPID je samozřejmě také konstruován tak, aby při případné kolizi s chodcem bylo možné riziko zranění slabšího účastníka provozu co nejmenší.

ŠKODA RAPID má také elektromechanický posilovač řízení C-EPS (Column-Electric Power Steering). Pracuje v závislosti na rychlosti. Elektromotor na sloupku řízení podporuje řidiče v jeho záměru měnit směr jízdy. Předností je mimo jiné lepší ovladatelnost při řízení, menší hmotnost a snížené prostorové nároky. Systém pracuje a používá energii pouze tehdy, když je podpora řízení skutečně potřebná – posilovač řízení tak nepřímo přispívá k snižování spotřeby.

Přehled aktivní a pasivní bezpečnostní výbavy (výběr)

 • Protiblokovací systém (ABS)
 • Protiprokluzový systém (ASR)
 • Elektronické rozdělení brzdné síly (EBV)
 • Brzdový asistent
 • Elektronická kontrola stabilizace (ESC) s elektronickou závěrkou diferenciálu (EDS)
 • Multikolizní brzdový asistent
 • Front Assist včetně funkce nouzové brzdy
 • Asistent pro rozpoznání únavy řidiče Driver Alert
 • Elektromechanický posilovač řízení (C-EPS)
 • Airbag řidiče a spolujezdce (vypínatelný), hlavové airbagy, postranní airbagy vpředu
 • Signalizace zapnutých bezpečnostních pasů na předních sedadlech
 • Výškově nastavitelné tříbodové bezpečnostní pásy s předpínači a omezovačem síly vpředu
 • Tříbodové bezpečnostní pásy vzadu
 • Přerušení přívodu paliva při nárazu
 • Automatické odemčení dveří, aktivace výstražných světel při nárazu
 • Automatická aktivace výstražných světel při náhlém brzdění
 • Příprava Isofix na vnějších zadních sedadlech včetně Top-Tether
 • Denní svícení v hlavních světlometech, deaktivovatelné
 • Ochrana chodců

Simply Clever: Praktická a funkční řešení

 • Dvě zásuvky USB pro cestující na zadních sedadlech
 • USB zásuvka a držák multimédií ve středové konzoli
 • Bezklíčový systém KESSY pro přístup do vozu, startování a zamykání
 • 19 Simply Clever prvků

Vůz ŠKODA RAPID je neobyčejně praktický také díky mnoha inteligentním řešením. Filozofie Simply Clever je pro automobilku ŠKODA součástí vývoje nového vozu již od prvních kroků. Výsledkem je široká škála řešení, která uživatelé ocení v každodenním provozu. Zcela nové jsou dvě USB zásuvky pro cestující na zadních sedadlech, s nimiž lze nabíjet chytré telefony nebo jiné malé mobilní přístroje. Zvláště užitečný a oblíbený je bezklíčový systém KESSY, držák výstražné vesty a deštník pod předními sedadly, síťový program pro zavazadlový prostor, oboustranný gumotextilní koberec zavazadlového prostoru, přenosný koš na odpadky, různé držáky nápojů nebo škrabka na led ve víčku palivové nádrže.

Nové ve voze ŠKODA RAPID jsou dvě USB zásuvky pro cestující na zadních sedadlech, s nimiž lze nabíjet chytré telefony nebo jiné malé mobilní přístroje.

Typickými prvky pro značku ŠKODA jsou výstražná vesta pod sedadlem řidiče nebo deštník umístěný pod sedadlem řidiče. Praktický je bezklíčový systém KESSY pro nastupování a startování a vypínání motoru. Alarm se sledováním interiéru a systémem Safe zvyšuje zabezpečení vozu ŠKODA RAPID proti krádeži.

Simply Clever je také funkční vyjímatelný odpadkový koš ve dveřích vozu. Ve všech vozech standardně škrabka na led ve víku palivové nádrže. Navíc nabízí ŠKODA na přání oboustranný koberec zavazadlového prostoru. V případě potřeby se kvalitní koberec jednoduše otočí. Druhá strana je pogumovaná a odolná proti zašpinění.

Vývojáři intenzívně přemýšleli a vytvořili dostatek místa pro odkládání věcí. Jediný milimetr nepřijde vniveč. Pro mobilní telefon, iPod a další malé mobilní pomocníky se počítá s držákem multimédií v držáku nápojů ve středové konzoli.

V držáku lístků je možné viditelně uchytit parkovací lístek. V obou předních dveřích v interiéru vozu jsou držáky na 1,5l lahve, v zadní části vozu ŠKODA RAPID je místo na další 0,5l láhev. V zavazadlovém prostoru se podle výbavového stupně nacházejí další užitečné detaily, které ulehčují všední den. Sem patří háčky na tašky, odkládací plochy (na straně za podběhy), upevňovací spony pro síťový program a tři sítě (2 x vertikální, 1 x horizontální) pro upevnění menších zavazadel a jiných maličkostí. Kromě toho jsou další odkládací síťky na vnitřních hranách předních sedadel. Na přání je možné vybavit vůz ŠKODA RAPID zásuvkami USB a line-in na středové konzoli a také propojením chytrého telefonu s vozidlem pomocí rozhraní SmartLink+ (na přání od výbavového stupně Ambition). V programu příslušenství je také k dostání jednoduchý montážní přípravek, s jehož pomocí je možné namontovat střešní nosič bez nářadí.

Prvky Simply Clever ve voze ŠKODA RAPID (výběr):

 • Dvě USB zásuvky pro cestující na zadních sedadlech
 • Kryt zavazadlového prostoru, který lze vertikálně zasunout za zadní sedadla
 • Mezipodlaha v zavazadlovém prostoru
 • Oboustranný koberec v zavazadlovém prostoru
 • Přenosný koš na odpadky
 • Držák výstražné vesty pod sedadlem řidiče
 • Škrabka na led ve víčku palivové nádrže
 • Držák parkovacích lístků na čelním skle
 • Univerální držák na multimediální přístroje v držáku nápojů ve středové konzoli
 • Držák nápojů a lahví
 • Odkládací kapsy na zadní straně opěradel předních sedadel
 • Odkládací kapsy na vnitřních stranách opěradel předních sedadel
 • Háčky na tašky a odkládací schránky v zavazadlovém prostoru, úchyty pro autolékárničku a výstražný trojúhelník
 • Bezklíčový systém pro odemykání a startování Kessy (Keyless-Entry-Start-and-Exit-System)
 • Propojení chytrého telefonu s vozidlem pomocí rozhraní SmartLink+
 • Zásuvky USB a line-in ve středové konzoli
 • Střešní nosič – jednoduché upevnění bez použití nářadí (ŠKODA příslušenství)

Výbavové stupně: Tři varianty od stupně Active po Style – klimatizace standardně již od výbavového stupně Ambition

 • Klimatizace, rádio Blues, výškově nastavitelná obě přední sedadla a centrální zamykání s dálkovým ovládáním v základní výbavě Active
 • Kola z lehké slitiny standardně od výbavy Ambition
 • Výbavový stupeň Ambition mj. infotainmentem Swing, LED denním svícením a Maxi DOTem
 • Výbavový stupeň Style mj. s automatickou klimatizací Climatronic, signalizací parkování vzadu a Light and Rain Assistem
 • Vysoké bezpečnostní standardy: ESC, 6 airbagů a kontrola tlaku v pneumatikách pro všechny verze

Jako u všech ostatních členů rodiny ŠKODA jsou i u vozu ŠKODA RAPID na výběr atraktivní stupně výbavy. Stupně Active, Ambition a Style nabízejí rozdílné pakety doplňkových výbav. Navíc se na přání nabízejí další komfortní doplňky jako například nový multifunkční volant, tempomat s omezovačem rychlosti, elektronicky řízená klimatizace Climatronic, parkovací senzory vzadu nebo multifunkční displej Maxi DOT.

 V interiéru padnou na první pohled do oka nové dekorační lišty ve všech bočních dveřích. Přepracování interiéru se dále dotklo podoby dekorační lišty v palubní desce, přístrojového štítu, výdechů ventilace a ovládacího panelu manuální klimatizace a topení. V tomto segmentu vyjímečná je na přání dodávaná zadní kamera pro sledování prostoru za vozidlem i možnost dodání signalizace vzdálenosti při parkování vpředu i vzadu.

Ke standardní výbavě již od výbavového stupně Active patří centrální zamykání, elektricky ovládaná přední okna, klimatizace, rádio Blues (vč. USB zdířky, Aux In vstupu a slotu pro SD kartu), obě přední výškově nastavitelná sedadla a podélně i výškově nastavitelný volant. Přímo z výroby je dodáván také pylový a prachový filtr, asymetricky dělené (60:40) sklopné opěradlo zadního sedadla a osvětlení zavazadlového prostoru.

Střední výbavový stupeň Ambition má navíc v základní výbavě 15palcová kola z lehkých slitin, přední mlhové světlomety a LED denní svícení.

Nejvyšší výbavový stupeň Style nenechá téměř žádná přání nesplněná. Ke standardu v něm patří vyhřívaná přední sedadla, klimatizace Climatronic, signlizce vzdálenosti při parkování vzadu a Light and Rain Assist. Výbavový stupeň Style je kromě toho v interiéru ozdoben dekorační lištou s designem Dark Brushed, v předním nárazníku a na spodní hraně bočních oken jsou standardně chromované lišty.

V nabídce jsou nově kryty kol Costa (15“) a také pět nových designů kol. Ve velikosti 16“ si nyní zákazník může nově vybrat kola Vigo ve stříbrné a černé barvě či Evora ve stříbrné barvě. Pro větší 17“ variantu jsou k dispozici Trius ve stříbrné barvě a Braga v šedivé.

Stejně jako design vozu ŠKODA RAPID je pestrá i nabídka odstínů vnějšího laku. Na výběr je devět metalických odstínů, modrá Race, šedá Quartz, hnědá Maple, stříbrná Brilliant, béžová Cappuccino‚ modrá Denim a zelená Rallye stejně jako oba odstíny s perleťovým efektem černá Magic a bílá Moon. Kromě toho jsou v nabídce čtyři nemetalické odstínybílá Laser, bílá Candy, červená Corrida a modrá Pacific.

Pro značku ŠKODA hraje důležitou roli také bezpečnost. Součástí standardní výbavy pro vozy v EU jsou následující systémy: ESC, monitoring tlaku v pneumatikách, airbagy pro řidiče a spolujezce (včetně možnosti deaktivace), hlavové airbagy, boční airbagy, kontrola trakce, elektronické rozdělení brzdné síly, multikolizní brzda, elektromechanický posilovač řízení, příprava ISOFIX, automatické odemknutí dveří a aktivace výstražných světel v případě nárazu, přerušení přívodu paliva a aktivace výstražných světel v případě nouzového brzdění.

Sportovně laděná varianta: ŠKODA RAPID MONTE CARLO

 • Černé designové prvky zvýrazňují dynamický vzhled
 • Černé prahy, kryty vnějších zpětných zrcátek, zatmavená zadní boční okna a sklo pátých dveří
 • Zadní sdružené LED svítilny
 • Sportovní sedadla, pedály z ušlechtilé oceli, sportovní kožený volant a řadicí páka, středová loketní opěra a loketní opěry ve dveřích s ozdobným červeným obšitím

Sportovní charakter, individualita, historie – to vyjadřují charakterově silné modely MONTE CARLO. Všechny bodují sportovními stylovými prvky, sportovně laděným interiérem v černé barvě a atraktivní výbavou. Označení MONTE CARLO připomíná velmi úspěšnou tradici motorsportu značky ŠKODA, která je charakterizována mimo jiné úspěchy na legendární Rally Monte Carlo. Atraktivními modely MONTE CARLO přenáší ŠKODA tuto tradici do dnešní doby.

Černé designové prvky zvýrazňují dynamický vzhled. Rámeček mřížky chladiče a kryty vnějších zpětných zrcátek jsou černě nalakovány, stejně jako hrana předního a zadního spoileru a prahové lišty. Standardně dostává vůz ŠKODA RAPID MONTE CARLO černá 16“ kola z lehkých slitin v designu Italia s lesklým broušeným obvodovým kruhem, na přání budou k dostání 17“ černá leštěná kola z lehkých slitin Torino (od KT 32/2017).

Zadní boční okna a sklo pátých dveří jsou zatmavená (SunSet), stejně tak zadní svítilny, které využívají LED prvky. Sportovní charakter naznačuje také černě lakovaný zadní difuzor. Na sloupcích B je umístěna plaketa MONTE CARLO.

Pro vůz ŠKODA RAPID MONTE CARLO je na výběr deset barev: modré Race, stříbrné Brilliant, šedé Quarz, zelené Rally, bílé Moon, černé Magic, červené Corrida, šedé Steel, bílé Laser a bílé Candy.

Ve sportovním duchu pokračuje také interiér vozu ŠKODA RAPID MONTE CARLO. Tříramenný sportovní volant potažený černou perforovanou kůží a červené obšití dodávají efektní kontrast. V černé kůži s červeným obšitím je také madlo řadicí páky, střední loketní opěra a loketní opěry ve dveřích. Řidič a spolujezdec sedí na speciálních sportovních sedadlech, potažených individuálními látkami v černo-červeném designu se šedými podélnými pruhy. Prahové nástupní lišty předních dveří jsou ozdobeny nápisy Monte Carlo. Sportovní atmosféru dokresluje lišta s karbonovým vzhledem na palubní desce. Pedály jsou z ušlechtilé oceli. Sdružený panel přístrojů je stejně jako dříve proveden ve speciální sportovní grafice.

Paletu pohonných jednotek modelu ŠKODA RAPID MONTE CARLO tvoří rovněž dva benzinové motory ve třech výkonových variantách a dva naftové motory. Výkonové spektrum moderních a úsporných motorů sahá od 66 KW (90 k) do 92 kW (125 k). Všechny pohonné jednotky jsou standardně dodávány se systémem Start-Stop a rekuperací brzdné energie.

Škoda Rapid – přehled novinek
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 4 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: