Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První majitelé se dočkají v říjnu

  • Škoda dnes oficiálně spustila sériovou výrobu modelu Karoq 

  • Také tento model se vyrábí v Kvasinách 

  • První zákazníci dostanou svůj vůz v říjnu 

Zřejmě nejdůležitější mladoboleslavská novinka letošního roku se představila už v květnu letošního roku, první zájemci si ale na svůj vůz ještě nějakou dobu počkají. Oficiální sériová výroba byla totiž zahájena až dnes.

Doporučujeme: Škoda Karoq debutovala ve Stockholmu. Je to vlastně zkrácený Kodiaq

Také Karoq se vyrábí v závodě v Kvasinách. Ze stejné výrobní linky už sjíždí i Superb, Superb Combi, Kodiaq nebo také dvojče v podobě Seatu Ateca. Od roku 2009 zde rovněž vznikal Yeti coby předchůdce Karoqu. Jeho produkce byla definitivně ukončena letos v červnu.

Od roku 2015 investovala Škoda do závodu v Kvasinách zhruba jedenáct miliard korun. Jeho výrobní kapacita bude v blízké budoucnosti růst, přičemž cílem je produkce čítající 295 000 automobilů ročně.

Doporučujeme: Galerie — Octavia s osmiválcem BMW a jiné škodovky se šílenými motory

Jen připomeneme, že Škoda začala přijímat první objednávky na Karoq začátkem července. Prozatím není k dispozici základní výbava Active, takže se tento model se svou cenou pod 500 tisíc korun nevejde. Kdo naopak bude připlácet úplně za všechno, ten se může dostat i přes milionovou hranici.

Také Škoda Karoq bude samozřejmě jedním z mnoha exponátů, které se veřejnosti představí na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu.

 

Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První majitelé se dočkají v říjnu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: