Škoda Octavia RS získala při faceliftu 230 koní i nižší a širší podvozek

  • Škoda představila modernizovanou Octavii ve vrcholné verzi RS

  • Na 245 koní zatím nedošlo, maximum omlazené varianty je 230 koní

  • Podvozek byl snížen o 15 mm, rozchod zadních kol narostl o 30 mm

  • K dispozici bude také RS s motorem 2.0 TDI, který se ale nezměnil

Škoda představila modernizovanou Octavii také ve vrcholné verzi RS. Spekulace slibovaly výkon 180 kW (245 k), ale na ten zatím nedošlo. Nicméně standardní zážehová Octavia RS přesto posílila. Její výkon narostl o 7 kW (10 k) na celkových 169 kW (230 k). V rámci faceliftu se tak z Octavie RS230 stalo základní provedení.

Doporučujeme: Faceliftovaná Škoda Octavia už má svou cenu. Pod 400 000 Kč ji nekoupíte

Vrchol točivého momentu přeplňovaného motoru dosahuje hodnoty 350 Nm. V praxi dosprintuje omlazená Octavia RS v provedení liftback s manuální převodovkou z nuly na 100 km/h za 6,7 s. Nejvyšší rychlost je 250 km/h. Alternativou k manuálu zůstává šestistupňový dvouspojkový automat DSG.

Skoda Octavia RS (3)
Nová Škoda Octavia RS dostala kromě čtyř světel také například upravený nárazník s většími otvory pro přívod vzduchu. Změnily se rovněž koncové svítilny, podvozek a hlavně motor u zážehového provedení

Stejně jako dříve si budou moci zájemci pořídit Octavii RS také se vznětovým motorem 2.0 TDI. V jeho případě se ale nic nezměnilo, takže stále nabízí 135 kW (180 k) a 380 Nm. Akceleraci z nuly na 100 km/h zvládne tato varianta za 7,9 s a nejvíce se rozjede na 232 km/h (uváděné hodnoty opět platí pro liftback s manuální převodovkou). Dieselovou verzi bude možné doplnit o pohon všech kol.

Doporučujeme: Škoda Octavia v úpravě JE Design — 300 koní, 258 km/h a až o 65 mm nižší podvozek

Octavia RS dostala v rámci faceliftu také upravený podvozek. Ten je oproti předchůdci o 15 mm nižší, rozchod kol na zadní nápravě narostl o rovné tři centimetry. Další změny pak najdeme v oblasti designu. Kromě trochu kontroverzního řešení se čtyřmi světly má RS přepracovaný přední nárazník s většími otvory pro přívod vzduchu. Jiné jsou rovněž koncové svítilny. Interiér nově nabídne (za příplatek) sportovní sedadla kompletně čalouněná Alcantarou.

Pokud se dřívější spekulace potvrdí, dostane tato upravená základní Octavia RS ještě rychlejší variantu s výkonem 180 kW (245 k) a elektronicky řízeným diferenciálem na přední nápravě. Ten totiž aktuální tisková zpráva v souvislosti se standardní Octavií RS vůbec nezmiňuje.

Otevřít tiskovou zprávu

Škoda Octavia RS získala při faceliftu 230 koní i nižší a širší podvozek
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů
Sdílejte

6 KOMENTÁŘE

  1. Jsem asi slepý,ale na faceliftu RS pro rok 2017 žádné zmiňované dvoje přední světlomety nemohu najít??

  2. Jsou smerem od hlavnich k masce,takove podivne kosouhelniky,dole s linkou denniho sviceni. Trochu splyvyji s maskou.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: