Škoda Kodiaq vozí záchranáře nejen u nás, ale i v Británii

  • Britové objednali hned 18 kusů záchranářského Kodiaqu

  • Záchranná výbava se nachází v zavazadelníku namísto třetí řady sedadel

  • Displej infotainmentu a navigace se nyní nachází před spolujezdcem

Škoda Auto slaví se svým záchranářským Kodiaqem další úspěch. 18 kusů tohoto automobilu rychlého nasazení si objednaly britské záchranné složky South Western Ambulance Service NHS Foundation Trust. Konečnou podobu záchrannému modelu Škoda Kodiaq vtiskla společnost Halls Electrical, která vozidlo upravila podle nejnovějších standardů v oblastí vozidel rychlého nasazení.

Navenek záchranářský Kodiaq vypadá jako kterýkoliv jiný sanitní vůz s majáky a sirénami na střeše. Základ tvoří retroreflexní plochy exteriéru ve formě pravidelně se střídajících obdélníkových polí zelené a žluté barvy. Nicméně to hlavní se událo uvnitř. Oficiální prodejce Škoda se se souhlasem automobilky pustil do úprav, které zahrnují především odstranění třetí řady sedadel. Místo ní je nyní v zavazadelníku umístěno záchranné vybavení, do nějž patří například skřínky na léky a lékařské potřeby a také hasičský přístroj.

Třetí řada sedadel uvolnila místo záchrannému vybavení
Panel infotainment se přestěhoval ze středové konzole před řidiče

V přední části vozu byla přepracována palubní deska. Ve středovém panelu má další displej, který slouží výhradně záchranným účelům. Standardní displej infotainmentu se přestěhoval před spolujezdce, kde pro něj musel být udělán zcela nový prostor. I přes citelný zásah do přístrojové desky se nejedná o nic rušivého a vše je plně funkční. Vozidlo je tak i nadále vybaveno satelitní navigací, digitální rádiem DAB či rozhraním SmartLink+, který doplňuje další komunikační výbava nutná pro záchranné operace.

Důvod, proč byla vybrána právě Škoda Kodiaq, je poměrně prostý. Škoda Kodiaq podle South Western Ambulance Service NHS Foundation Trust nabízí optimální vnitřní prostor pro posádku i potřebnou výbavu a zároveň spojuje vynikající jízdní vlastnosti s terénními schopnostmi ve středně náročném terénu, které jsou pro drtivou většinu zásahů postačující.

Také Škoda Kodiaq RS bude pomáhat a chránit. Zatím ale ne na českých silnicích

Škoda Auto záchranný Kodiaq představila také v na domácí scéně, jenž je komplexně upravený pro použití v systému rendez-vous Zdravotnické záchranné služby. Také tento automobil je vybaven sadou nejmodernější lékařské techniky a připraven pro zástavbu dalších prvků dle potřeb a přání zákazníků. Standardně disponuje například záchranářskou sadou Weinmann, zahrnující mimo jiné špičkový defibrilátor, odsávačku, plicní ventilátor či lékařskou sadu první pomoci. Velmi podobnou výbavou disponuje i britská verze.

Škoda Kodiaq vozí záchranáře nejen u nás, ale i v Británii
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: