Škoda Kodiaq RS slibuje rekord na Nordschleife

  • Škoda Kodiaq RS se poprvé představí ve čtvrtek

  • Podle automobilky tohle SUV zajelo na Nordschleife rekord

  • Jaký, to zatím Škoda neprozradila

Po nedávném „odhalení“ rychlého Kodiaqu RS na severní smyčce Nürburgringu už není žádným tajemstvím, že Škoda opravdu připravuje své vůbec první rychlé SUV s přídomkem RS (na některých trzích ponese označení vRS). V návaznosti na včerejší fotografii značka dnes poprvé zveřejnila dokonce oficiální videoupoutávku a několik fotografií přímo z Nürburgringu.

Podrobnosti ohledně pohonu a výkonů se dozvíme později (celé oficiální video chce Škoda zveřejnit ve čtvrtek a světovou premiéru zažije Kodiaq RS na autosalonu v Paříži), ale už nyní automobilka říká, že půjde o rekordní jízdu. Chystá se tedy nejrychlejší SUV? Nebo snad nejrychlejší naftové SUV? Jelikož je doménou škodovky kufr a praktičnost, spíše bychom to viděli na rekord v kategorii „SUV se sedmi sedadly a kufrem o objemu přes dva kubíky“.

Doporučujeme: Škoda Kodiaq vs. Hyundai Santa Fe –Zatopí korejská novinka českému bestselleru?

Škoda také svěřila nejrychlejší Kodiaq do rukou slavné závodnice Sabiny Schmitzové, kterou možná znáte z aktuálních sérií pořadu Top Gear a také z několika zajímavých videí, kde ukazuje, jak v dešti předjíždí na Nordschleife ve svém Porsche 911 GT3 RS celé startovní pole.

Škoda Kodiaq RS slibuje rekord na Nordschleife
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 4 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. a co kdyby nám raději místo těchto jejich blbostí ukázali, jak pokročili v elektromobilech? Zatím to vypadá, že to bude jeden velký průser, když hledají furt lidi na pozice montáží elektromobilů, to jim to asi brzo z továrny nevyjede…

PŘIDAT KOMENTÁŘ: