Škoda Kodiaq RS pristižená na Nürburgringu se ani nesnaží maskovat

  • Škoda Kodiaq RS se už hrdě prohání po Nürburgringu

  • Rychlý Kodiaq bychom mohli poprvé vidět letos v létě

  • Pod kapotou zřejmě bude diesel 2.0 BiTDI o výkonu 240 k

O příchodu Škody Kodiaq RS, tedy o rychlém provedení největšího domácího SUV, se už nějaký ten pátek mluví. Nyní se zdá, že premiéra nejrychlejší verze modelu Kodiaq se blíží. Fotka ze severní smyčky Nürburgringu, kterou zveřejnil britský web topgear.com, ukazuje maskovaný Kodiaq s hrdým nápisem KODIAQ RS místo registrační značky.

Asi jde o nějakou rafinovanou marketingovou kampaň, protože vývoj rychlého Kodiaqu byl potvrzen už loňský rok. Dokonce se začalo otevřeně mluvit o tom, že tahle rychlá škodovka dostane dvěma turby přeplňovanou verzi motoru 2.0 BiTDI z Passatu, kde má výkon 240 koní. Pohon všech kol, automat DSG a adaptivní podvozek by měl Kodiaq RS mít už ve standardní výbavě.

Doporučujeme: Škoda 1101 VO/P vs. Škoda Kodiaq – K obraně vlasti připraven!

Otázkou je, jak to s výkonným dieselem bude nyní, po všech těch emisních skandálech a aférách, ale pro velká SUV má naftový motor stále smysl. Ze silnějších benzinových motorů by připadal v úvahu zřejmě jen čtyřválec 2.0 TSI laděný na 272 koní, který má Superb. Ano, tenhle motor uměl víc, ale Škoda snížila výkon právě kvůli emisím.

Předpokládáme, že premiéra Kodiaqu RS by se mohla odehrát na autosalonu v Paříži, ale prozatím není jisté, jak to s účastí automobilek na významném podzimním autosalonu bude. Třeba Volkswagen prohlásil, že se zúčastňovat nebude. Automobilky totiž nyní dávají přednost sociálním sítím a soukromým akcím.

Škoda Kodiaq RS pristižená na Nürburgringu se ani nesnaží maskovat
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.89%) 9 hlas/ů

1 komentář

  1. Nechápu, co všichni na tutom nejhnusněším a tutově nejtuctovějším autě všech dob v historii Škody všichni mají. Vždyť je to přefouklej Favorit, ouplně z proporcí a i kdyby měl čtyři motory, tak je to furt cosi jako original rumunský desing!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: