Škoda Kodiaq RS je nejrychlejší 7místné SUV na Nürburgringu. Rekordní kolo zajela žena

 • Nová Škoda Kodiaq RS je s časem 9:29,84 rekordmanem mezi sedmimístnými SUV na Nürburgring Nordschleife

 • Škoda potvrdila, že Kodiaq RS je poháněn motorem 2.0 biTDI o výkonu 176 kW (240 koní) a má pohon všech kol

 • Za volantem seděla závodnice a celebrita Sabine Schmitzová

 • Světová premiéra Kodiaqu RS proběhne na podzim

Severní smyčka Nürburgringu málem stála život Nikiho Laudu a Jackie Stewart ji slavně překřtil na „Zelené peklo“. Dnes se na obtížné, 20,8 km dlouhé trati s více než 70 zatáčkami, záludnými horizonty a výraznými změnami příčného sklonu dráhy „velké“ závody už nejezdí. Nürburgring je ale oblíbenou vývojovou laboratoří automobilek a také marketingovým nástrojem. Časem odsud se rádo pochlubí Porsche, Alfa Romeo nebo Subaru. Ale Škoda?

Doporučujeme: Časy na Nürburgringu nevypovídají o tom, jestli je auto zábavné, říká Hyundai

Česká značka má v rámci skupiny Volkswagen za úkol vyrábět rodinná auta s velkou užitnou hodnotou. Třeba takový Kodiaq. Ten ale teď přichází v rychlé verzi Kodiaq RS a Škoda se rozhodla zdůraznit její sportovní kvality výkonem na Nürburgringu. Své modely tam značka testuje běžně. Tentokrát je to ale poprvé, kdy zveřejňuje nejrychlejší čas na kolo v rámci komunikační kampaně k novému modelu.

Za volant SUV poháněného motorem 2.0 biTDI 176 kW (240 k) neusedl nikdo menší než Sabine Schmitzová. Závodnice, moderátorka automobilových pořadů a jediná žena, která kdy vyhrála 24 h Nürburgringu. Na sedadlo spolujezdce usedl vedoucí produktové řady Compact František Drábek, který za vývoj Kodiaqu RS zodpovídá.

Doporučujeme: Škoda Trekka a Škoda Kodiaq – Takhle vypadá rozdíl více než 50 let v praxi

Výsledných 9 minut 29,84 s dělá z Kodiaqu RS nejrychlejší sedmimístné SUV na Severní smyčce. Přiznejme si ale, že v absolutních číslech to nijak oslnivý výsledek není. Rychlejší byl třeba už Jaguar S-Type Diesel, se kterým zajela shodou okolností opět Schmitzová před 14 lety čas 9:12, Opel Zafira OPC (8:54) nebo Chevrolet HHR SS (8:43,52). Dnešní ostré hatchbacky a rychlá SUV pak zajíždějí časy i hluboko pod osm minut.

Škoda Kodiaq RS byla při rekordním pokusu stále maskovaná. Světovou premiéru ohlásila automobilka na říjen, kdy se koná autosalon v Paříži.

Škoda Kodiaq RS je nejrychlejší 7místné SUV na Nürburgringu. Rekordní kolo zajela žena
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

6 KOMENTÁŘE

 1. Nejrychlejší 7místné SUV??
  Fajn tak má rekor, ale zajímalo by mě kolik rekordů je?
  Jaký je rekord pro třeba pro 4místné 5ti dvéřové červené auto s motorem 1,2 rok výroby max 2000??
  Když nemáš rekord vytvoř nový rekord…..

 2. Podle prehledu na siti jde o jedno z nejpomalejsich aut, na okruhu zmerenych. U techto hodnot dostupne tabulky konci. To, ze se tim Skoda chlubi, snad ani neprekvapi. To, ze to neokomentuje zadny motoristicky novinar, je ale hodne vypovidajici.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: