Škoda Kamiq: Teoretický konkurent Dacie Duster se ukázal na prvních fotkách

  • Škoda představí levné SUV, které se zařadí pod Karoq 

  • Novinka ponese jméno Kamiq 

  • Vzhledově je to poněkud zvláštní automobil 

  • U nás se Škoda Kamiq prodávat nebude 

Modelů kategorie SUV není v současné době nikdy dost, takže ani Škoda ještě neřekla se svou modelovou ofenzivou poslední slovo. Po velkém Kodiaqu a menším Karoqu bude časem představen další crossover. Jmenuje se Kamiq. Světovou premiéru má naplánovanou na dubnový autosalonu v Pekingu, první neoficiální fotky ovšem kolují po internetu už teď.

Upřímně řečeno, o příliš pohledné SUV nejde, nicméně to nás ani trápit nemusí. Už samotná premiéra totiž naznačuje, kam novinka míří. Škoda Kamiq je určena čínskému trhu, kde bude lákat zájemce především zajímavou cenou. První informace hovoří o sumě v přepočtu necelých 300 tisíc korun.

Doporučujeme: Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG — Lídr třídy

Základem Škody Kamiq není platforma MQB, vůz využívá starší techniku. Na délku měří 4390 mm, široký je 1781 mm, vysoký 1593 mm a jeho rozvor náprav nabízí 2610 mm. Pro srovnání, Škoda Karoq je nepatrně kratší, ale zároveň výrazně širší, vyšší a má o dva centimetry delší rozvor náprav. Pod kapotou bude zážehová patnáctistovka naladěná na 81 kW (110 koní).

Teoreticky by podobný crossover mohl zaujmout i tuzemské zákazníky, protože by šlo o přímou konkurenci Dacie Duster, ale oblíbené rumunské SUV může zůstat v klidu. Jak už bylo řečeno, Škoda Kamiq (která se bude v Číně i vyrábět) se totiž do Evropy nedostane.

Foto: autohome.com.cn

Škoda Kamiq: Teoretický konkurent Dacie Duster se ukázal na prvních fotkách
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (78.33%) 12 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: