Škoda Kamiq byla v lednu nejprodávanějším crossoverem na trhu

 • Škoda Kamiq se sice ještě nepředstavila, ale už má titul nejprodávanějšího crossoveru  

 • Samozřejmě není řeč o evropské verzi, nýbrž o čínské variantě 

 • Čínský Kamiq si v lednu pořídilo na 4800 zájemců. Kamiq tak kromě jiných porazil také dražší Kodiaq a Karoq

 • Evropský Kamiq se představí co nevidět

Česká veřejnost netrpělivě očekává oficiální odhalení nové Škody Kamiq, mezitím ale přichází zpráva o tom, že se model Kamiq stal v lednu nejprodávanějším crossoverem na trhu. Jak je to možné? Jednoduše. Kamiq existuje také v Číně. Přestože technicky nemá s evropskou variantou nic společného, používá shodné jméno, které v překladu znamená slovo „bota“. 

Čínský Kamiq začala Škoda na tamním trhu prodávat zhruba v polovině loňského roku. V roce se 2018 dohromady prodalo více než 33 tisíc exemplářů. Do roku 2019 pak Kamiq vstoupil více než dobře, když si v lednu pořídilo tohle auto na 4800 zájemců, což udělalo z „mladoboleslavského“ crossoveru nejprodávanější SUV za měsíc leden v Číně.

Škoda Kamiq poprvé naživo: Scala se převlékla za SUV

Připomeňme, že byl čínský Kamiq představen minulý rok v dubnu. S délkou 4390 mm, šířkou 1781 mm a výškou 1593 mm má čínský crossover velikostně blízko dosluhujícímu Rapidu. Motorizaci si čínští zájemci vybírat nemohou. K dispozici je pouze atmosférická benzinová patnáctistovka, naladěná na 81 kW (110 k) a 150 Nm.

Evropská Škoda Kamiq bude oficiálně odhalena tento týden. V mnoha směrech podle všeho naváže na nedávnou novinku v podobě modelu Scala. Ta je oproti čínskému Kamiqu trochu kratší (4362 mm), ale zároveň širší a má výrazně delší rozvor náprav.

Skoda-Kamiq_11Skoda-Kamiq_07

Škoda Kamiq byla v lednu nejprodávanějším crossoverem na trhu
Ohodnoťte tento článek!
2.8 (55.96%) 208 hlas/ů

11 KOMENTÁŘE

 1. To vadí. Tyto modely, ať je to Škoda nebo Peugeot nebo něco jiného, v podstatě lišící se pouze rozměry a nějakým pro běžného člověka neroznatelným prolisem na boku či jinde jsou dnešní nuda. K těmto autům nemám vztah. Za mě konzumní katastrofa bez duše.

 2. 4800 Kodiaqů za měsíc, no páni a celkově podle prodeje 23tis vozů Škoda za leden, tak pro představu Honda prodala v Číně za leden 138 tis. aut, takže Škoda na Čínským trhu zrovna moc neválí 😀 A za ty ceny za které tam ty auta mají je to taky rozdíl oproti nám.

 3. ŠKODA KAMIQ,no dobrý,a co cena?,nespadnu na zem až se ji dozvím?.Tuhle jsem se zaradoval jé,ŠKODA FABIA za 219900kč,ale má radost netrvala dlouho,byla to totiž cena na splátky.Nabídka ŠKODY je už dost velká,ale co mě chybí je obyčejné lidové auto,ale nemyslím vzhledem lidové,ale cenou.Myslím že by to pro ŠKODOVKU nebyl žádný problém vyrábět a prodávat automobil dejme tomu do 150000kč.

  • No tak to se nikdy nestane aby prodávala Škoda auta kolem 150tis.To by šli na mizinu,zvedli zamestnancum hodně platy tak budou muset vyrábět drahá auta aby to dostali nějak zpět.Spis ještě zdraží.

 4. No tak to se nikdy nestane aby prodávala Škoda auta kolem 150tis.To by šli na mizinu,zvedli zamestnancum hodně platy tak budou muset vyrábět drahá auta aby to dostali nějak zpět.Spis ještě zdraží.

 5. Opětovné zaspani doby. Tato auta byla hit před 5 roky. Najednou spoustu variant na jedno brdo
  Co takhle oprášit sportovní zadokolku (erko), nebo hybrid a elektro ? Na to si budem muset počkat zase dalsich 5 let.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: