Škoda chystá další SUV s karoserii kupé. Jeho podobu naznačuje koncept Vision GT

  • Škoda představila na Shenzhen-Hong Kong-Macao International Auto Show 2019 nový koncept Vision GT

  • Jde o další crossover s karoserií blízkou kupé. Sériová verze se zařadí pod Kodiaq GT

  • Vision GT se dostane v sériové podobě do prodeje ještě letos, je ale určený výhradně pro čínský trh

Škoda chystá další nový crossover, který navíc bude opět kombinovat kategorie SUV a kupé. Mladoboleslavská automobilka už jedno takové auto v nabídce má, a sice Kodiaq GT. Novinka, která naváže na aktuálně představenou studii Vision GT, bude menší a stejně jako Kodiaq GT se do Evropy nepodívá. I tentokrát se totiž bavíme o specialitě určené pro čínský trh.

Škoda nový koncept představila na Shenzhen-Hong Kong-Macao International Auto Show 2019. Podle tiskové zprávy jde o městské SUV s dynamickým designem a prostorným interiérem. Na délku studie měří 4416 mm, široká je 1906 mm a vysoká 1633 mm. Rozvor náprav má hodnotu 2611 mm.

Škoda Kamiq poprvé naživo: Scala se převlékla za SUV

Co přesně nakonec z této studie vznikne, to není tak docela jisté. Všeobecně se píše o tom, že Vision GT je předobrazem budoucího Kamiqu GT (toho čínského, nikoliv toho evropského). Tomu by nasvědčoval rozvor náprav téměř identický se základní verzí čínské Škody Kamiq (liší se o jeden milimetr). Vision GT je ale výrazně delší, širší a nakonec také vyšší. S výjimkou rozvoru náprav je to spíš takový Karoq. Ale uvidíme.

Na sériové provedení nebudeme čekat dlouho, protože Škoda ho začne prodávat ještě v letošním roce. Vision GT ale ve své finální podobě opět zamíří pouze k čínským zákazníkům a Čína pak také bude jediným trhem, kde bude Škoda nabízet hned pět různých crossoverů. Kromě u nás známých jmen Kamiq, Karoq a Kodiaq to jsou také Kodiaq GT a sériový Vision GT. Třeba o Kodiaq GT by určitě byl zájem také v Evropě, jenže Škoda nemá na další crossover výrobní kapacitu.

Škoda chystá další SUV s karoserii kupé. Jeho podobu naznačuje koncept Vision GT
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: