Škoda připravuje „BMW X6“, inspiruje se v elektrickém crossoveru VisionE

  • Škoda připravuje elektrický crossover kombinující kupé a SUV

  • Poprvé uvidíme koncept VisionE na autosalonu v Šanghaji

  • Česká automobilka přijde s produkčním elektromobilem po roce 2020

Škoda brzy představí svůj první koncept moderního elektrického auta. Tedy pokud nepočítáme tak trochu experimentální plně elektrickou Octavii Combi z dřívějších let. Koncept se podle všeho jmenuje Škoda VisionE a poprvé ho uvidíme na autosalonu v Šanghaji.

Elektrický crossover ale není zajímavý jen tím, že je to první vize moderní plně elektrické škodovky. Je to také náznak chystaného crossoveru kombinujícího karoserie kupé a SUV. Mladoboleslavská automobilka tak v podstatě chystá svou vlastní X6, i když velikostí to bude spíše něco jako BMW X4 nebo Mercedes GLC Coupé.

Analýza: Vrátí se spolu s reálnějším měřením spotřeby do hry větší motory?

O technice ještě nevíme nic, protože v tiskové zprávě se automobilka ohání jen kříšťálem, designem, emocemi a tak podobně. Podle všeho nás čeká několik obvyklých nic neříkajících upoutávek, vše podstatné se dozvíme až těsně před autosalonem.

Koncern Volkswagen má v plánu velkou elektrickou a hybridní ofenzivu, ale sériový elektrický produkt značky Škoda je ještě docela daleko. Bude to tedy jakási ukázka nového směřování designu značky pod novým vedením a především ujištění o tom, že ani česká automobilka nezapomíná na „světlé zítřky“.

Otevřít tiskovou zprávu

Škoda připravuje „BMW X6“, inspiruje se v elektrickém crossoveru VisionE
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 3 hlas/ů

1 komentář

  1. Tak honem rychle stavět elektrárny, ať můžeme jezdit. A transformárory, vedení, rozvodny…..bude obrovský nárůst spotřeby. Samo se to nenabije … Zatím krom keců nikdo nic nedělá. Ani neplánuje. Skoro to vypadá, že si z nás dělají prdel.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: