Sháníte luxusní sedan? Na prodej je Mercedes-Benz 600 Pullman po africkém diktátorovi

  • Na prodej je Mercedes-Benz 600 Pullman z roku 1968

  • Nabízená verze se třemi páry dveří je velmi vzácná, vzniklo pouze 428 exemplářů 

  • Jde o jeden ze tří vládních vozů, které si objednal africký diktátor Mobutu Sese Seko 

Mercedes-Benz 600 představený v roce 1963 si rychle získal velkou oblibu jak u celebrit, tak u nejrůznějších vládních činitelů. Důvodem byla na danou dobu velmi moderní technika (už tehdy tento model dokázal jet přes 200 km/h) a neuvěřitelný komfort. Mercedes kromě základní varianty nabízel také prodloužený Pullman a dokonce i Pullman se stahovací střechou. Verze se zvětšeným rozvorem náprav jsou dnes hodně vzácné, jeden takový exemplář si ale teď můžete pořídit.

Doporučujeme: Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet stojí přes osm milionů. Vznikne jich jen 300

Jedná se o karoserii se třemi páry dveří. Mercedes vyrobil v tomto provedení pouze 428 exemplářů. Nabízený vůz je z roku 1968 a byl jedním ze tří, které si objednala konžská vláda v době, kdy byl u moci africký diktátor Mobutu Sese Seko. Dva kusy zamířily přímo do Afriky, třetí zůstal na ambasádě v Kolíně. Právě tento v Německu jezdící exemplář je k dispozici.

Vůz dosud najel pouze 31 000 km a navíc prošel v roce 2013 důkladnou renovací. K autu jsou údajně faktury dokazující, že náklady na kompletní opravu se vyšplhaly až na závratných 300 tisíc eur. Luxusní Mercedes z konce šedesátých let bude prodán v dražbě a podle odhadů na něj zájemci budou potřebovat zhruba půl milionu eur, tedy v přepočtu zhruba třináct milionů korun.

Sháníte luxusní sedan? Na prodej je Mercedes-Benz 600 Pullman po africkém diktátorovi
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85.38%) 26 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: