Sériový Seat el-Born se ukázal na videu. Podle očekávání vypadá téměř jako původní koncept

  • Seat začne příští rok vyrábět sériovou verzi elektromobilu el-Born postaveného na platformě MEB

  • Letos v Ženevě byl představen koncept a jak ukazuje oficiální video, finální provedení se od něj příliš lišit nebude 

  • Hlavním rozdílem je jiná přední část s většími otvory pro přívod vzduchu 

Letos v Ženevě Seat představil koncept elektromobilu el-Born, který vychází z platformy MEB. V zásadě jde o přímého sourozence Volkswagenu ID.3 využívajícího identickou techniku, ovšem zabalenou do jiného designu. Otázkou bylo pouze to, jak moc se sériové provedení bude od původního konceptu lišit, přičemž nedávno zveřejněné video španělské automobilky dává celkem jasnou odpověď.

Ve videu věnovanému elektromobilitě v kontextu značky Seat se totiž na chvíli mihne právě el-Born, který se ale v některých ohledech oproti ženevskému konceptu liší. Hlavním rozdílem je upravená příď s jiným nárazníkem, který má větší otvory pro přívod vzduchu. Jiná jsou také kola a odlišná se zdají být i světla. Podle všeho právě tyto drobné rozdíly svědčí o tom, že se ve videu objevila sériová verze španělského elektromobilu. Na další podrobnosti si ale musíme ještě počkat.

Svůj elektromobil na platformě MEB už má také Seat. Koncept se jmenuje el-Born

Pro připomenutí, Seat uváděl během odhalení konceptu el-Born výkon vozu 150 kW (204 k) a schopnost zrychlit z nuly na 100 km/h za 7,5 s. Dojezd byl 420 km podle cyklu WLTP při kapacitě akumulátoru 62 kWh. Dá se předpokládat, že sériové provedení přijde ve více variantách, stejně jako tomu je v případě Volkswagenu ID.3.

Produkce Seatu el-Born odstartuje příští rok. Vůz se bude vyrábět spolu s elektrickým modelem Volkswagen v německém Cvikově.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: