Seat připravuje rychlé SUV Ateca Cupra. Bude i Škoda Kodiaq RS?

  • SUV Seat Ateca se dočká sportovní verze Cupra

  • Podobný model Škoda Kodiaq RS je ale nepravděpodobný

  • Značka Škoda má v rámci koncernu VW úplně jinou roli

První SUV španělské automobilky Seat dostane i sportovní verzi. Seat Ateca Cupra půjde ve šlépějích Leonu. Pod kapotou se objeví motor 2.0 TSI s výkonem u hranice 220 kW (300 k). Německý Autobild uvádí, že by se Ateca Cupra mohla začít prodávat už příští rok za cenu okolo 35 000 eur (945 000 korun).

Lze z toho vyvozovat, že by se podobná sportovní verze RS připravovala i pro technicky příbuzné SUV Škoda Kodiaq? Kodiaq s výkonem 300 koní by byl jistě zajímavý. Technické předpoklady k tomu české SUV má. Vlastně by šlo jen o zástavbu motoru, naladění podvozku apod. To ale neznamená, že k tomu skutečně dojde. Spíše se dočkáme sportovně stylizované varianty na způsob Superbu Sportline.

Doporučujeme: Od Felicie po Octavii RS — 10 nejlepších ojetin značky Škoda

Navíc automobilka své aktivity nyní pomalu obrací k hybridním a elektrickým pohonům. Koncern Volkswagen už svou vizi elektrifikace naznačil a ostatní koncernové značky nezůstanou pozadu. Škoda má také v rámci koncernu poměrně jasnou úlohu a sportovní a exkluzivní modely nepatří mezi její priority. Kodiaq RS je tedy spíše nereálnou utopií.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: