Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí provedení naladěné na 340 koní

  • Seat Leon Cupra se postupně dostal až na 310 koní 

  • To stále není konec, brzy by mělo přijít ještě výkonnější provedení 

  • Tentokrát už ale půjde o auto s pohonem všech kol 

Seat Leon Cupra je opravdu skvělý sportovní hatchback, který v současné generaci už několikrát posílil. Původně měl výkon 206 kW (280 koní), pak ale přišla verze naladěná na 213 kW (290 koní), poslední facelift přinesl zvýšení na 221 kW (300 koní) a nedávná limitovaná edice Cupra R dostala dokonce 228 kW (310 koní). Jenže jak se zdá, s navyšováním výkonu Seat ještě pořád nekončí. Příští rok by mohla dorazit Cupra o výkonu 250 kW (340 koní).

Se zprávou přišel britský Autoexpress. Tomu šéf automobilky pro prodej a marketing Wayne Griffiths prozradil, že aktuálně jezdí s černým Leonem ST Cupra naladěným na ještě vyšší výkon, než jakým disponuje Cupra R. Kromě toho má na autě také výfuk ABT a dvacetipalcová kola. Reakce okolí na takto upravenou Cupru jsou výhradně pozitivní.

Doporučujeme: O kolik je v praxi rychlejší Seat Leon Cupra 300 oproti Leonu Cupra 290? Rozdíl nepocítíte

Autoexpress hovoří o výkonu zvýšeném na 250 kW (340 koní), čehož je možné dosáhnout bez zásadnějších technických úprav. Počítá se s přítomností pohonu všech kol, automatické převodovky a s karoserií kombi. Otázkou je, zda něco takového dovolí Volkswagen, protože doteď patřil titul nejrychlejšího sportovního modelu nižší střední třídy v rámci koncernu Golfu R. Ale třeba Volkswagen představí ještě ostřejší Golf. Ostatně o verzi disponující výkonem přes 400 koní se mluvilo už dříve.

Podle zpráv britských kolegů dorazí Seat Leon Cupra ST se znovu posíleným motorem do showroomů příští rok.

Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí provedení naladěné na 340 koní
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlas/ů

5 KOMENTÁŘE

  1. A proti němu Škodovka nasadí ostrou Octavii RS s 230 koňmi, možná když si někdo připlatí 75 tisíc tak s 245 koňmi.

  2. Octavia je konkurent Leonu? Tohle porovnavani nechapu. Jako mali kluci, kdyz se hadaji, kolik maji auta nejvyssi rychlost na tachometru.

  3. Ale ano….Leon a Octavia jsou konkurence. Každé auto má sice drobné jiné vlastnosti, ale pokud hledáte rychlé kombi, určitě je budete svažovat. Leon vypadá designověji lépe (i když jsem četl i jiné názory), ve verzi cupra je také rychlejší než RS, ale Octavia je větší a má více odkládacích přihrádek a dvě lampičky v kufru 🙂

    Pro koho je duležitější sportovní zážitek nebo design zvolí Seat. Kdo potřebuje více místa vzadu či odkládachích prostor (například leon nemá schránku na brýle), může zvolit Škodovku.

    Rozdíli obou značek mám celkem nastudované…minulý rok jsem se mezi nimi rozhodoval v kategorii o level níž s motorem 1.8 TSI.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: