SEAT Ateca FR splní očekávání zákazníků

  • Nový stupeň výbavy FR přináší do modelové řady Ateca potěšení zjízdy, sportovní vlastnosti a dynamiku bez kompromisů v oblasti luxusu

  • Premiéra na autosalonu Automobile Barcelona, objednávky od poloviny dubna

  • Ateca FR je dalším krokem v největší produktové ofenzivě v historii značky SEAT

Nový SEAT Ateca FR nabídne zákazníkům maximální potěšení z jízdy, veškerý myslitelný luxus a kultivovanost plus atraktivní a sportovní charakter. Je to Ateca, na kterou zákazníci čekají. Nejnovější verze modelové řady Ateca oslaví premiéru na mezinárodním autosalonu v Barceloně (AUTOMOBILE BARCELONA) ve dnech 11. až 21. května 2017. Španělská značka pokračuje v největší produktové ofenzivě ve své historii. V jejím rámci byly již kromě modelu Ateca představeny také modernizovaný Leon a nová generace modelu Ibiza, po nichž bude brzy, ve druhé polovině roku, následovat nové kompaktní SUV, Arona.

Stupeň výbavy FR doplňuje aktuální modelovou řadu Ateca, zahrnující stupně výbavy Reference, Style a Xcellence. FR zaujímá stejné postavení jakoXcellence, ale nabízí více dynamiky a sportovnosti. SEAT prodal na celém světě již více než 40 000 vozů Ateca od uvedení této modelové řady na trh. Tento úspěch, společně s výbornými prodeji modelů Leon, Alhambra a Ibiza, přispěl v roce 2016 k historicky nejvyššímu provoznímu zisku společnosti SEAT ve výši 143 milionů eur a ke čtvrtému meziročnímu zvýšení prodeje v řadě.

Ateca FR se zvnějšku odlišuje od verze Xcellence logem FR na přídi a zádi. Další odlišností jsou černé podélné střešní nosiče a ozdobné lišty oken. Bližší pohled na příď odhalí masku chladiče s leskle černou mřížkou v originálním designu, jakož i exkluzivní nárazník FR, jehož spodní část má stejnou barvu jako karoserie. Rovněž mlhové světlomety LED na přídi poutají pozornost exkluzivním stylem FR.

„Ateca FR přináší novou úroveň emotivního náboje pro naše první SUV. Agilní a precizní ovladatelnost, kterou nabízí Ateca, je u stupně výbavy FR umocněna ještě vyšší dynamikou a potěšením z jízdy, jež pramení například z DCC a progresivního řízení, říká Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT, zodpovědný za výzkum a vývoj. „Veškerá vyspělá technika ve výbavě modelu Ateca tak získává nový sportovní rozměr. 

FR se kromě toho odlišuje při pohledu z profilu 19“ koly s pneumatikami 245/40 R 19 a také podběhy kol a bočními prahy v barvě karoserie, které jsou doplněny hliníkovými ozdobnými lištami. Zadní okno je nádherně rámováno černými aerodynamickými prvky po stranách a střešním spoilerem, který má barvu karoserie. Zadní nárazník, rovněž v barvě karoserie, byl exkluzivně navržen pro FR.. Po otevření předních dveří okamžitě padnou do oka hliníkové prahové lišty s logem FR.. Logo zdobí rovněž multifunkční sportovní volant obšitý kůží s leskle černými ozdobnými prvky. Sériová výbava zahrnuje sportovní sedadla čalouněná materiálem Alcantara® a hliníkové pedály. Alternativně mohou být sedadla čalouněna kůží. Sportovní charakter modelu SEAT Ateca FR ještě více umocňuje červené prošívání na volantu a sedadlech, ve verzích s materiálem Alcantara® i s kůží, a na hlavici řadicí páky. Luxusní atmosféru v interiéru vytvářejí elegantní černé detaily, jako jsou například černé čalounění stropu a výplně dveří v exkluzivním stylu FR. Nejsportovnější verze modelu Ateca nabízí rovněž nejvyspělejší asistenční systémy a techniku v oblasti konektivity.

Ateca FR bude nabízena se zážehovými a vznětovými motory EU6 o výkonu od 150 k
do 190 k v kombinaci s mechanickou převodovkou nebo s převodovkou DSG. Na výběr bude rovněž varianta s pohonem všech kol. Zákazníci si mohou objednat také adaptivní regulaci podvozku DCC a progresivní řízení.

Nový SEAT Ateca FR rozhodně nezůstane na autosalonu Automobile Barcelona bez povšimnutí.

SEAT Ateca FR splní očekávání zákazníků
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: