Seat Arona je přizvednutá Ibiza. Má být levnější než Juke

  • Seat Arona je technicky téměř totožný s modelem Ibiza

  • Má stejnou platformu, podvozek, motory i interiér

  • S cenou se má Arona dostat ve svém segmentu velmi nízko

  • Seat slibuje, že Arona bude levnější a praktičtější než Nissan Juke

Nová modulární platforma MQB A0, na které stojí třeba Seat Ibiza nebo Volkswagen Polo, dala vzniknout novému nejmenšímu SUV španělské automobilky. Jmenuje se Seat Arona a prodávat se začne koncem tohoto roku za cenu o něco málo nižší než konkurenční Nissan Juke. Ten si v tomto segmentu dlouho dělal, co chtěl, ale to nebude mít dlouhého trvaní.

Seat Arona (1)
Seat Arona je crossover subkompaktní třídy. Automobilka chce zákazníky zaujmout mimo jiné nabídkou kontrastních barevných provedení

Seat Arona je o 79 mm delší a o 99 mm vyšší než Ibiza. Sedačky jsou proti Ibize o 62 mm výš. Uvnitř má být pocitově více místa. Zvětšoval se i kufr, který je o 108 litrů objemnější než v klasickém hatchbacku od Seatu. Ve srovnání s Nissanem Juke nabídne Arona o 46 litrů větší zavazadlový prostor.

Doporučujeme: Nový Seat Ibiza se dieselu nevzdává. Stejnou techniku bude mít i příští Fabia a Polo

Pod kapotou se objevuje přeplňovaný tříválec 1.0 TSI o výkonech 95 nebo 115 koní, vždy s pohonem pouze předních kol. Čtyřkolka se v Aroně nabízet nebude. Ale bude v ní třeba nová čtyřválcová patnáctistovka 1.5 TSI s vypínáním válců, která má výkon 110 kW (150 k). Tu dostanete ve „sportovní“ verzi FR se šestistupňovým manuálem. Nebude chybět ani diesel, konkrétně motor 1.6 TDI, opět o výkonech 95 nebo 115 koní. V závislosti na motoru a verzi půjde přikoupit i sedmistupňový automat DSG.

Interiér víceméně odpovídá tomu, který známe z nové Ibizy. Celkově je toto kompaktní SUV poměrně jednoduché a s Ibizou sdílí i podvozek, samozřejmě ale s jiným finálním naladěním.

Seat Arona (12)
Interiér má velmi blízko k nové generaci hatchbacku Ibiza, z níž Arona technicky vychází

Seat nabídne celkem 68 různých kombinací barev a potahů do interiéru. Postupně se má ale nabídka ještě rozšiřovat a určitě nebudou chybět ani speciální edice pro vybrané trhy s originálními doplňky. Zákazníci si rádi v poslední době vozy specifikují podle svého vkusu. Možná proto všude poslední dobou potkáváme jen bílá auta… A Seat také během oficiálního představení zcela nevyloučil rychlou verzi Cupra.

Další podrobnosti o novém Seatu Arona najdete v obsáhlé tiskové zprávě:

Otevřít tiskovou zprávu

Seat Arona je přizvednutá Ibiza. Má být levnější než Juke
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.32%) 19 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: