Rychlostí 340 km/h bez střechy: Hybridní Ferrari SF90 má verzi Spider

  • Italská automobilka představila otevřenou verzi svého hybridu SF90 s tradičním označením Spider

  • Panel se sklápí elektricky, a to i během jízdy. Schová se za 14 sekund

  • Ferrari SF90 Spider zvládne pokořit stovku za 2,5 sekundy, z nuly na 200 km/h zrychlí za sedm sekund

Ještě větší zážitek ze zvuku motoru i šílené rychlosti by svému majiteli mělo přinést nové Ferrari SF90 Spider. Jde o otevřenou verzi hybridního hypersportu, který aktuálně sedí na vrcholu modelového portfolia italské automobilky.

Design vozu byl mírně upraven. Střešní panel se sklopí za hlavy cestujících za 14 sekund a schová se pod nový výklopný díl. Na něm se také objevuje anténa ve tvaru žraločí ploutve, která je u verze kupé označené jako Stradale umístěná na obvyklém místě. Otevřený model je o 100 kg těžší než kupé.

Tenhle speciál stavělo Ferrari dva roky. Jeho cenu vám neprozradí

Pohon ovšem zůstal nezměněn. Kombinuje přeplňovaný benzinový osmiválec se třemi elektromotory. Díky 7,9kWh baterii dokáže vůz ujet čistě na elektřinu 25 kilometrů. Celkový výkon soustavy má hodnotu 735 kW, tedy rovných 1000 koní. Je tedy zřejmé, že s metrákem hmotnosti navíc nebude mít větší problémy.

Tomu ostatně odpovídají i dynamické parametry. Ferrari SF90 Stradale dokáže akcelerovat z nuly na 100 km/h za 2,5 sekundy. Z nuly na 200 km/h mu to trvá 7,0 sekundy a maximální rychlost je 340 km/h. Kupé akceleruje ještě o něco rychleji, z nuly na 200 km/h za 6,7 sekundy, jinak jsou ale parametry shodné. Podle měření automobilky zvládl Spider okruh ve Fioranu za 79,5 sekundy, tedy o pět desetin pomaleji než Stradale.

Rychlostí 340 km/h bez střechy: Hybridní Ferrari SF90 má verzi Spider
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: