Jak rychle lze jet s motocyklem na písku? Tento muž zvládl více než 320 km/h

  • Zef Eisenberg dosáhl se svým motocyklem při jízdě na písku rychlosti 324,4 km/h

  • Jde o nejvyšší rychlost, které kdy bylo dosaženo v této disciplíně 

  • Dosavadním rekordem byla rychlost 296 km/h

Na světě existuje mnoho různých rekordů. Od těch absolutních rychlostních, na který se už delší dobu mimochodem chystá raketa postavená na kolech označená jako Bloodhound SSC, po různé nekonečně dlouhé drifty nebo parkování do co nejmenších mezer. Existuje také disciplína, kde je cílem dosáhnout na motocyklu co nejvyšší rychlosti, ovšem během jízdy na písku. A právě v té se nedávno přepisovaly historické záznamy, když Zef Eisenberg pokořil hranici 300 km/h.

Stalo se tak zhruba v polovině května na pláži v zálivu Carmarthen Bay ve Walesu, kde mají podobné závody dlouhou tradici. Dosavadním rekordem byla rychlost 184 mil v hodině, tedy necelých 300 km/h, Zef Eisenberg se zde ale nedávno rozjel na 201,572 mil v hodině, což je v přepočtu 324 km/h. Jde o nejvyšší rychlost, jaké kdy bylo dosaženo právě na této pláži (mezi motocykly i automobily) a podle všeho také o světové maximum, jakého někdo dosáhl s motocyklem během jízdy na písku.

Doporučujeme: Nejdelší drift na světě nově měří více než 165 km. Na oficiální potvrzení ale ještě čeká

Zef dosáhl této rychlosti na Suzuki Hayabusa disponující výkonem 257 kW (350 koní). Samozřejmě podobné jízdy po plážích mají mnohá úskalí. Především není dopředu zcela jasné, v jakém stavu bude písek, protože někdy bývají pláže zcela hladké, jindy je povrch zvlněný. Problémem, který rozhodně nechcete v rychlosti kolem 300 km/h potkat, mohou být také různé medúzy nebo jiné vyplavené předměty. Stačí velmi málo a vše může skončit pádem.

Zef Eisenberg má s nehodami v takto vysokých rychlostech své zkušenosti. V roce 2016 havaroval při jiném pokusu v rychlosti 370 km/h. Výsledkem bylo jedenáct zlomených kostí a tříměsíční pobyt v nemocnici.

Jak rychle lze jet s motocyklem na písku? Tento muž zvládl více než 320 km/h
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: